LUŠKI NADZORNIKI: Bodo vendarle ugriznili v problem z IPS delavci?

Koper

Člani nadzornega sveta Luke Koper naj bi danes vendarle razpravljali o strategiji družbe za reševanje problematike delavcev IPS. To bi se moralo sprva zgoditi že konec aprila, a so nadzorniki tedaj upravi dali še mesec dni časa, da zaključi vse potrebne aktivnosti. Nadzorniki se bodo seznanili tudi s poslovanjem družbe v prvem letošnjem četrtletju.

Luški nadzorniki na zadnji seji pred mesecem dni niso razpravljali o strategiji reševanja problematike s področja izvajalcev pristaniških storitev (IPS), saj je uprava še preverjala tako strategijo kot akcijski načrt na tem področju.

Kot je tedaj pojasnil predsednik nadzornega sveta Uroš Ilić, prva zunanja preveritev oz. njen osnutek kaže, da je tripartitni model zaposlovanja, ki ga je predlagala uprava, zakonit. Omenjeni model predvideva tako neposredno zaposlovanje kot zaposlovanje prek kadrovskih agencij in zunanjih pogodbenih izvajalcev.

Dimitrij Zadel

Nadzorniki so na aprilski seji upravo zavezali, da do današnje seje predstavi osveženo strategijo IPS in da akcijski načrt podkrepi z izvedenskimi mnenji pravne fakultete in revizijske hiše PWC, ki sta že revidirala dosedanji model IPS.

Predsednik uprave Dimitrij Zadel je po aprilski seji sicer poudaril, da pripravljajo nov model, ki bo v skladu z zakonodajo, ter akcijski načrt, sočasno pa izdelujejo pregled delovnih procesov, ki jih bodo morali prilagoditi. Akcijski načrt predvideva tudi časovnico, Zadel je tedaj napovedal, da bodo z vsemi prilagoditvami zaključili do konca leta.

Dobiček Luke Koper v letu 2017 je bil sicer tudi zaradi enkratne rezervacije iz naslova problematike IPS nekoliko nižji od pričakovanj. Če so čisti prihodki od prodaje v letu 2017 znašali 211 milijonov evrov in so bili za šest odstotkov višji kot v letu prej, je bil lanski čisti dobiček s 35 milijoni evrov nižji za 21 odstotkov.

Nadzorniki se bodo danes seznanili tudi z nerevidiranim poročilom o poslovanju skupine in družbe Luka Koper med januarjem in marcem 2018.

Deli novico:

@ resnica |  25 .05. 2018 ob  15: 17
očitno ščiješ proti vetruu
mislim |  25 .05. 2018 ob  12: 35
Kaj bi blo vse če bi se prodali švabom.
večina IPSov je med tako imenovanim "spontanim uporom lani" upali da jim bo spodletelo.
ker vse je boljše kot je to zdaj.
Dolga leta sem delal kot IPS, pod usranimi pogoji se da zaslužit. Problem je samo da so delavci, ki delajo isto, drugače ovrednoteni.
sciavo |  25 .05. 2018 ob  08: 50
Ne,ni isto kot prej...Kaos je bistveno večji.Za TA in KT, kjer največ delam lahko trdim, da se ne ve več kdo pije in kdo plača.Kopica novih IPS delavcev, ki ne govorijo ne slovensko, ne srbohrvaško, ki sploh ne vedo kje so, kaj počnejo oz..kaj morajo početi...Pred leti, je bil pogoj za TA da imaš tri leta vozniško, danes vzamejo vsakega, če le hoče priti....In vse manj jih hoče priti. Skladiščne površine so v veliki meri komaj še označene s številkami in črtami, odnos t.i.luških je v nekaterih primerih katastrofalen (KT), IPS so zanje potrošni material........Ljudje ne odhajajo zaradi plač (TA) ma zaradi urnikov.
Hijene |  25 .05. 2018 ob  08: 28
10
Važno je to da so župan, ilić, cerar in company, g. Matiču naprtili vse in ga zamenjali. Zdej lahko ovirajo razvoj luke,prvo župan potem vsi drugi.
Isto |  25 .05. 2018 ob  08: 20
10
Vse je isto kot prej, IPS, delovne nesrece,hrup, oviranje razvoja-pritozbe na okoljsko soglasje-izsiljevanja, le dobicek je nizji za 35 miljonckov €; glavno da smo nasi. Si mislite kaj bi bilo s temi 35 mil. ce bi bil Matic in co.?
A se da izvedet |  25 .05. 2018 ob  08: 16
13
kaj TOČNO se je spremenilo na bolje od lani iz časov Matiča?