LIGA ZA PRVAKA: Koprski rokometaši iz Ribnice s točko (VIDEO)

Rokometaši Rika Ribnice in Kopra 2013 so se v tekmi petega kroga končnice za prvaka v ligi NLB razšli z neodločenim izidom 24:24 (12:13).

Po delitvi točk Ribničani ostajajo na tretjem mestu prvenstvene lestvice, vendar z istim številom točk kot Koprčani.

V rednem delu prvenstva sta se oba dvoboja med Ribničani in Koprčani končala s tesnim izidom, v Kopru je bil izid neodločen, v Ribnici pa so z golom razlike slavili Koprčani, ki pa jim v ligi za prvaka ne gre vse po načrtih, tudi včerajšnje tekme niso začeli najbolje. Domačini so z golom Alena Kulenovića v šesti minuti povedli s 5:2, s štirimi zaporednimi goli pa so devet minut pozneje že prišli do vodstva. Domačega vratarja Marka Klariča je premagal Grega Krečič. Do konca prvih 30 minut sta se ekipi menjavali v vodstvu, z dvema zaporednima goloma Adama Bratkoviča pa so gostje prišli do dveh golov prednosti, a je Jan Pucelj pred odhodom na odmor še enkrat premagal Jureta Vrana.

Tudi drugi polčas je bil, tako kot obe prejšnji medsebojni v letošnji sezoni, izenačen. Z golom Blaža Nosana so Ribničani v 52. minuti kot prvi povedli z dvema goloma prednosti (22:20), vendar je Marko Matijaševič tri minute pred koncem tekme izid še enkrat izenačil (22:22). Čeprav sta Jan Grebenc in vratar Klarič z golom prek celega igrišča domačine še enkrat popeljala do plus dve, je Bratkovič z dvema goloma v eni minuti poskrbel za končni izid.

Najbolj razpoloženi igralec Rika Ribnice je bil Jan Grebenc z osmimi goli, osem jih je dosegel tudi Bratkovič v koprski ekipi.

Koprčane prihodnjo soboto čaka gostovanje v Novem mestu pri Krki.