KOPRSKE ODBOJKARICE MORALE PRIZNATI PREMOČ: Ni bilo presenečenja

Odbojkarice Alianse so v 8. krogu 1. DOL za ženske doma premagale Luko Koper s 3:0.

Aliansa sestavlja prvi del prvenstvene razpredelnice, Luka Koper drugega, zato je bilo jasno, kdo je izrazit favorit tekme. Da so Šempetranke kakovostnejša ekipa od varovank Zdravka Joviča, ki je pred 14 dnevi zamenjal Sebastjana Mavriča (ta je odšel v Italijo), je dokazala tudi sama tekma, v kateri Koprčanke niso bile niti v enem trenutku v igri za presenečenje. V drugem in tretjem nizu so se sicer solidno upirale, toda v drugem se ustavile po izidu 20:16, v tretjem pa v končnici niso mogle do preobrata.

Kot je bilo za pričakovati, je bila največja razlika med ekipama pri sprejemu. Čeprav so se Koprčanke v zadnjem času pri tem elementu nekoliko popravile, pa je bil njihov napredek premajhen, da Šempetranke njihovih težav ne bi izkoristile. Dosegle so kar deset asov, pet jih je prispevala Petra Vrhovnik. Tudi v bloku so bile Savinjčanke precej boljše, dosegle so 13 blok točk, od tega šest Nina Praunseis. Zato je povsem jasno, da napad Koprčank ni deloval, kot bi si želele. Nekoliko boljši je bil le v zadnjem nizu, ko so tudi popravile sprejem. Da pa bi lahko računale vsaj na častni niz, pa bi morale bolje servirati.

V naslednjem krogu bo Aliansa gostovala pri Formuli Formisu, Luka Koper pa bo gostila Zgornjo Gorenjsko.