Koprske odbojkarice klonile proti Vitalu

Odbojkarice Vitala so v tekmi 14. kroga 1. DOL za ženske premagale Luko Koper s 3:1 (11, 21, -18, 17).

* Športna dvorana, gledalcev 100, sodnika: Melavc, Vrenko (oba Šempeter).
* Vital: Mijoć 14, Vogrič 14, Čotar 2, Dolenc, Djukić 6, Crnjac, Janežič, Turk 9, Tanasković 1, Pavič 15.
* Luka Koper: Barič 2, A. Lucas 6, Calcina 1, Kušar, Bible 4, Ferlinc 6, D. Lucas 10, Kocet, Vedlin 2, Valenčič 1, Kaker 12, Flego 4.

Koprčanke so v slovensko prestolnico pripotovale z že zagotovljenim prvim mestom, Ljubljančanke pa so branile četrto mesto na prvenstveni lestvici, saj so imele le točko več od petouvrščene Keme. Pucončanke so svoje delo opravile, a le s 3:2 premagale Formis, vendar to ni zmedlo vitalovk. Primorske odbojkarice so domov poslale s porazom 1:3, povsem pa so jih nadigrale v prvih dveh nizih.

"To je bila odločilna tekma za preboj v modro skupino. Cel teden smo se dobro pripravljali na samo igro Kopra in dvignili smo našo raven igre. Vedeli smo, da bo treba za zmago dobro servirati. To nam je v prvem nizu fantastično uspelo, v prvem smo pokazali daleč najboljšo igro v tej sezoni. Zmagovalni ritem smo prenesli v drugi niz. V tretjem je sledil logičen padec. Na tako visoki ravni je težko igrati. Pokazali smo moštveni duh, energijo, da so se punce v zadnjem niz zmožne vrniti," je bil po zmagi zadovoljen domači trener Gregor Rozman, ki je poudaril, da so vitalovke delovale kot ekipa, ki se je držala dogovorjenih stvari, prav vsaka igralka pa je prispevala svoj delež.

mormora |  22 .12. 2014 ob  09: 40
Natali tebi vse čestitke.
Moralno pa se bodo v trenerskem kadru Koprčank morali vprašati ali je to to. v kolikor želiš prvo ekipo spočiti (Mandy, Barič, Valenčič), se to lahko naredi tudi na bolj prefinjen način. Narediš tako, da na gostovanje prideš z okrnjeno ekipo- odsotne zaradi bolezni, poškodbe . V modro skupino tako napreduje Vital, ki pa je za razred slabša ekipa od Kopra . Puconci so pač dlje kot Ljubljana , da bi tam gostovali. Dokazati je težko, je pa neokusno.