Koprčanke boljše od Goričank

Odbojkarice Luke Koper so v 6. krogu 1. DOL za ženske v Novi Gorici premagale Go Volley s 3:1 (18, 25, -21, 22).

Derbi primorskih ekip se tudi tokrat ni izneveril tradiciji. Tudi tokrat je bil izenačen, obe ekipi sta pokazali nepopustljivo igro, zato preobratov ni manjkalo, za odtenek več pa so vendarle pokazale Koprčanke, ki so tako v šesti tekmi zabeležile šesto zmago, Novogoričankam pa ostaja uteha, da so kot prve varovankam trenerja Marka Kalca odščipnile niz v prvenstvu. Lahko pa bi tudi kaj več, če ne bi v drugem nizu zapravile štirih zaključnih žog.

* Dvorana Balon, gledalcev 70, sodnika: Markelj (Bled), Klinar (Žirovnica).
* Go Volley: Jurić 5, Petho 24, Bavdaž 7, Simčič, P. Marušič 1, Grudina 13, Matajurc, Kolbl 15, Pahor, Mori, Š. Marušič, Kerpan, Dvorščak.
* Luka Koper: Barič 15, Calcina, Kušar, Bible 3, Ferlinc 9, D. Lucas 13, Kocet, Vedlin, Valenčič 19, Kaker 12, Flego.

Da so gostje v Novo Gorico prišle po zmago, je pokazala že prva točka, v kateri je Tina Kaker z blokom popeljala svojo ekipo v vodstvo, ista igralka je z asom poskrbela tudi za prvo občutnejšo vodstvo svoje ekipe, ki je povedla s 6:3, po točki Sare Valenčič pa prednost še povečala. Ekipa z Obale je bila v prvem nizu boljša v vseh elementih, kar se je izrazilo že v rezultatu. Zaradi razpoloženih reprezentantk Valenčičeve in Kakerjeve, ki se jima je pri nabiranju točk v nadaljevanju pridružila še Marina Barič, je razlika le naraščala, na koncu je bil izid niza 25:18.

Toda gostiteljic gladko izgubljen prvi niz ni zmedel in jim ni vzel volje. Vzpostavile so ravnotežje, tako da je bil izid v drugem nizu ves čas izenačen. Po 19:19 so domače predvsem po zaslugi razpoložene Anite Petho z delnim izidom 5:1 prišle do štirih zaključnih žog, toda niso jih izkoristile. Dva bloka Kakerjeve in napake v domači vrsti so prinesle preobrat, tako da so Koprčanke povedle z 2:0.

Ko je bilo ob prvem tehničnem odmoru četrtega niza na semaforju 4:8, je kazalo, da bo tekma hitro končana. Toda gostiteljice se niso dale. Povedle so z 10:9, po izidu 18:18 so s štirimi zaporednimi točkami ušle, takrat pa prednosti niso zapravile. Tudi četrti niz so dobro začele, po servisih Teje Bavdaž so povedle s 4:0. Toda po novi točki Valenčičeve sta bili ekipi že izenačeni, po številnih izmenjavah v vodstvu so gostje povedle z 22:19, gostiteljice so jim vrnile z isto mero, Pethojeva je izid izenačila, toda Valenčičeva in Kakerjeva vendarle nista dopustili, da bi se tekma podaljšala.

branko |  26 .10. 2014 ob  16: 37
Forza Koper. Forza Luka Koper! Kdaj bi pa lahko kdo koga tudi pohvalil na teh komentarjih. Ampak zgleda, da dobre novice niso zanimive :-). Bravo punce in hvala Luki Koper.
p.s. tudi tukaj se vidi kako je pomembna Luka Koper. Brez nje bi bilo vse dosti tezje.