Koprčani v polfinalu

Po nogometaših Domžal, ki so si v torek kot prvi zagotovili polfinale pokala Slovenije po zmagi nad Olimpijo, sta danes med najboljše štiri v tem tekmovanju prišla še Celje in Koper. Celjani so po četrtfinalnih dvobojih izločili Zavrč, danes so zmagali z 2:1, Koprčani pa Gorico, danes je bilo po podaljšku 4:1.

V torek so Domžalčani Olimpijo premagali na njenem stadionu s 3:1, potem ko so domačo tekmo izgubili z 0:1, ter si zagotovili napredovanje.

Danes sta bili na sporedu še dve povratni tekmi. V Kopru sta se v primorskem obračunu pomerila Luka Koper in Gorica, slednja je prvi dvoboj doma dobila s 3:1, v Celju pa so bili nasprotniki domače ekipe nogometaši Zavrča, na prvi so bili s 3:2 boljši Celjani.

Navijači v Kopru so lahko spremljali razburljivo tekmo z dodatkom

Prednost Goričanov s prve tekme se je dolgo zdela varna, čeprav so domači prek Jake Štromajerja povedli v 30. minuti. A Ezekiel Henty je izenačil z bele točke v 45. minuti. V drugem polčasu so Koprčani (ti so že v prvem delu zaradi hujše poškodbe ostali brez kapetana Ivice Guberca) z zadetkom Mihe Gregoriča v 57. minuti prišli do aktivnega izida in priložnosti, da izsilijo vsaj podaljšek, kar jim je že v sodnikovem dodatku tudi uspelo. Zadel je Leo Štulac, v podaljšku pa so imeli Goričani težko delo, saj so ostali samo z devetimi igralci po izključitvah Enowa in Johnsona ob koncu rednega dela tekme. V podaljšku so Koprčani hitro povedli, zadel je Matej Pučko (97.), to pa je bil tudi zmagoviti gol za uvrstitev v polfinale, saj oslabjenim gostom kljub napadom ni uspelo zabiti še enega gola.

Manj razburljivo je bilo na drugi tekmi, čeprav so povedli gostje iz Zavrča. Ti so v Celje prinesli gol zaostanka s prve tekme, a so se veselili prvi po golu Jureta Matjašiča. Za celjski preobrat sta v drugem polčasu poskrbela Benjamin Verbič (46.) in Sunny Ogbemudia Omoregie (70.), izid 2:1 pa je bil tudi končni na tej tekmi, tako da so se v polfinale zanesljivo prebili gostitelji.

Že v torek je bil na sporedu tudi zaostali dvoboj drugega kroga, Mariborčani so tesno z 1:0 premagali Kalcer Radomlje in si zagotovili četrtfinale, kjer bodo igrali s Krko.