KOPRČANI SO SE UPIRALI: Za presenečenje premalo

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 8. krogu končnice za prvaka v ligi NLB premagali Koper 2013 s 37:32 (17:15).

Vodilni Celjani še naprej ne popuščajo v boju za nov naslov državnega prvaka. Sinoči so pričakovano ugnali še do tega kroga tretjeuvrščeni Koper, ki je pravi odpor nudil le v prvem polčasu, v drugem pa so gostitelji hitro pobegnili na razliko, ki jim je zagotavljala mirno končnico.

Kazalo je sicer, da bodo celjski rokometaši že prej strli koprski oreh, saj so kmalu vodili 4:1. Toda Koprčani so vztrajno dihali za ovratnik gostiteljem, ki so v 26. minuti Koprčanom dopustili drugo izenačenje po 1:1. Takrat je Marko Matijaševič zadel za 14:14. Celjani so na glavni odmor vendarle odšli z majhno prednostjo dveh zadetkov.

V drugem delu so Primorci korak držali približno do 41. minute, ko so zadnjič na tekmi zaostajali le še za dva zadetka. Po tem pa je šlo bolj ali manj vse po željah domačinov, ko pa je v 48. minuti Blaž Janc zadel za 29:23, je bila tekma praktično odločena. Najvišja prednost je sicer bila v 54. minuti, ko je Gal Marguč zadel za 34:26.

Pri gostiteljih je bil z osmimi zadetki najboljši Blaž Janc, pri gostih pa jih je osem dosegel Jan Gorela.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Novem mestu, koprska pa v Velenju. Obe tekmi bosta v nedeljo, 28. maja.

@ Ivo, Klavdij,.... |  20 .05. 2017 ob  20: 44
strokovnjaki za rokomet, pa pejte vi igrat, če ste sedaj tako pametni! Kje pa piše, da moramo v KP imeti v vseh športih državne prvake? Na primerjavo proračuna enega in drugega kluba ste pa očitno pozabili?
Klavdij |  20 .05. 2017 ob  18: 55
Skrajni čas, da se po tej sezoni naredi korenita sprememba, ker fantje nič ne napredujejo. V reprezentanci nikjer nobenega??? Ne pokažejo nič posebnega.Tudi po drugih klubih hodijo nekateri v srednje šole in tudi fakultete,pa imajo familje... če imaš željo se vse da. Vseeno bravo za doseženo mesto v sezoni 2016/2017.
Fukara Zoka |  20 .05. 2017 ob  13: 02
Mladina na poživilih se ni mogla kosat z profesionalci Celja naša mladina še hodi v šolo za razliko od Celjanov ki so euroligaši in večni šampioni
Ivo |  20 .05. 2017 ob  10: 14
Bi cas za kaksne spremembe.Napredka ni .Koprcani tavajo na mestu ali pa celo nazadujejo.To so besede vrhunskega trenerja.