KOPER - OLIMPIJA: Minimalna zmaga gostov

Kljub odličnemu začetku Koprčanov in vodstvu Kopra z 1:0 vse do konca prvega polčasa, se je današnje srečanje med FC Luka Koper in NK Olimpija končalo z rezultatom 1:2.

Rodolfo Vanoli, nekdanji strateg Kopra, ki je prav na Obali prvič vodil Olimpijo, je debitiral z zmago, pa čeprav ga je glavni sodnik Andrej Žnidaršič še pred koncem tekme poslal na tribuno.

Vanoli s postavitvijo 3-5-1-1 ni presenetil domačih gledalcev in najbrž niti domačega moštva, saj je tako redno nastopalo že njegova nekdanja ekipa. Pred zelo lepim številom gledalcev, rekordnim letos na Bonifiki, mnogo gledalcev je pripotovalo tudi iz Ljubljane, so prvi zapretili domači. V 5. minuti je lepo prodrl Ruben Belima, podal povratno žogo do Jake Štromajerja, ki pa je streljal zelo slabo iz ugodnega položaja.

V 12. minuti je ponovno podal z desne strani Belima, odlično je iz voleja s 16 m poizkusil Fabian Lokaj, z obrambo pa se je izkazal vratar Olimpije Nejc Vidmar. Sredi polčasa so gostje povsem prevzeli pobudo in sledil je odličen poizkus vezista Roka Kronavetra z več kot dvajsetih metrov, a se je z obrambo izkazal domači vratar Vjekoslav Tomić, ki je žogo izbil v kot.

Gostje so imeli nekaj nevarnih kombiniranj v kazenskem prostoru domačih, a so se videle vse spomladanske težave, predvsem pa neučinkovitost Ljubljančanov. Na drugi strani pa imajo zato Koprčani v svojih vrstah prekaljenega strelca Jako Štromajerja, ki je v 36. minuti po lepi podaji Tonija Datkovića z glavo spretno, tudi on z glavo, zadel za 1:0.

V 41. minuti je Kronaveter po prostem strelu lepo podal v kazenski prostor Koprčanov, kjer pa je veliko priložnost po strelu z glavo zapravil Aris Zarifović.

Trenerja v odmoru nista menjala in takoj v 20. sekundi nadaljevanja je po podaji Jana Andrejašiča iz kar ugodnega položaja z osmih metrov meril prek gola Fabian Lokaj. V 49. minuti in po predložku Miroslava Radovića je Denis Klinar s strelom iz obrata meril mimo vrat domačih.

V 54. minuti so gledalci videli izenačenje. Radović je z globinsko podajo lepo zaposlil Juliusa Wobaya, ki je vtekel v kazenski prostor Kopra, nato pa z natančnim diagonalnim strelom premagal nemočnega Tomića. V 59. minuti je sledil hiter protinapad v drugem polčasu bolj razigrane Olimpije, Radović je zelo močno streljal, odlično pa je posredoval koprski vratar, ki je žogo izbil v kot.

V 68. minuti je ponovno odlično podal Radović, po desni strani je vtekel Denis Klinar in v dvoboju "iz oči v oči" s Tomićem rutinirano dosegel drugi gol za goste.

V 74. minuti je Andrejašič izpeljal izvrstno akcijo, podal, Štromajerjev strel z glavo pa so Olimpijini branilci izbili z golove črte. Domači so imeli veliko priložnost v 79. minuti, ko je Zlatan Muslimović podal do Belime, njegov strel pa je zaustavil Vidmar. V 82. minuti je sledil nov protinapad gostov in preigravanje Radovića, z odlično obrambo pa je poizkus napadalca gostov zaustavil Tomić.

Obe ekipi naslednja tekma čaka prihodnjo soboto. Koprčani bodo gostovali v Velenju, Olimpijo pa doma čaka Maribor. Pred večnim derbijem ekipi ločijo tri točke.

* Stadion Bonifika, gledalcev 2200, sodniki: Žnidaršič, Ajdovec (oba Kranj), Prelog (Preddvor).

* Strelci: 1:0 Štromajer (36.), 1:1 Wobay (54.), 1:2 Klinar (68.).

* Luka Koper: Tomić, Andrejašič, Datković, Belima, Štulac, Lokaj, Posavac (od 64. Valencia), Dedić, Štromajer, Batur (od 52. De Sena), Niguez (od 74. Muslimović).

* Olimpija: Vidmar, Klinar, Kelhar, Kronaveter, Matić, Radović, Wobay, Da Silva (od 79. Bajrić), Fink, Zarifović, Mitrović.

* Rumeni kartoni: Andrejašič; Klinar, Vidmar.

* Rdeč karton: /

Uprava@@@@@ |  04 .05. 2016 ob  21: 25
stadion ima za it še na sodišče tako da boš bil seznanjen za koliko denarja(ne županovega) je bil zgrajen in z tolikim denarjem vloženega vanj pa ne moreš niti 3 krog kvalifikacij za Euro igrat..ah pardon saj vam ne bo potrebno v drugi ligi imet teh težav. Z toliko vloženega denarja bi moral biti zgrajen stadion za 10.000 gledalcev in imeti vsa dovoljenja za igranje lige prvakov in ne to skrpucalo za takšen denar. toliko o tvojem županu in stadionu ki ga je,, on,, zgradil.
MINIMALNA? |  04 .05. 2016 ob  08: 49
EDEN ZMAGA DRUGI ZGUBI.... MIN AL MAX NE ŠTEJE.. JE ŽE PRAV TAKO
Uprava@@@ |  03 .05. 2016 ob  23: 34
-5
Ma ti navaden navijac ki si tako sposoben in tako ocenjujes , mi lahko poves kaj si ti v zivljenju dosegel, da lahko tako podcenjujes ljudi ki jih sploh ne poznas. Kaj so pa dosegli , kaj so zgradili . Stadion je zgradil zupan ne pa prejsnja uprava ona ga je samo posteno zapufala . Vas naj bo Sram
Uprava@@ |  03 .05. 2016 ob  22: 58
nobene povezave z upravami nimam,sem navaden navijač in lahko povem kaj si mislim glede vas luzerjev na bonifiki ki res nimate pojma glede nogometa...a vi ne vidite da ste vse zafurali in da boste uničili kar se je gradilo dolga leta,,,,težko se vam bo jutri sprehajat po Kopru.....da gorje vam kako vas ni sram hodit z dvignjeno glavo in iskat krivce drugje. SRAM VAS BODI. GGM, POPO ,ŠKERLONJA,POLIZANI ALBANEC,DUŠKO DOGOUŠKO PA DA SE NE POZABI VELIKI POZNAVALEC Z ODRA VASKO .
Uprava@ |  03 .05. 2016 ob  16: 50
-5
Kako tezko se je spijaznit da ste luzerji, in da smo se vas koncno znebili z Bonifike. Zdaj vladajte v Gorici z direktorico , ha ha
Veleumi |  03 .05. 2016 ob  15: 38
-6
To je rezultat prejsne garniture , so tako zasrali zdaj pa drugi pokasirajo , glede prodane tekme to so vase navade tako ste do zdaj zmagali pokal ,, pravi se oglasate .....
Že tako |  03 .05. 2016 ob  13: 30
je bila igra na prejšnjih tekmah nikakva. Sedaj pa smo še tekmo prodali. Adijo pamet.
naslov bi moral biti... |  03 .05. 2016 ob  11: 58