KOPRČANI PO LESTVICI NAVZGOR: Z zmago so se znova prebili na tretje mesto

Rokometaši Kopra 2013 so 7. krogu končnice za prvaka lige NLB premagali Urbanscape Loko z 29:23 (13:8).

Koprski rokometaši so zaradi zasedenosti svoje dvorane - v teh dneh se v Bonifiki telovadke in telovadci v športni gimnastiki merijo na tekmi za svetovni pokal - tekmo s Škofjeločani odigrali v bližnjih Škofijah in zasluženo zmagali ter se znova prebili na tretje mesto, saj so Ribničani na domačem igrišču klonili proti Celjanom.

Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so si pot do zmage tlakovali že v prvem polčasu. Predvsem prepričljivi so bili v drugi polovici prvega dela tekme, ko so pri vodstvu z 8:7 naredili delni izid 5:1 in na velik odmor odšli s prednostjo petih golov (13:8).

Koprska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Celju, škofjeloška pa bo gostila velenjsko Gorenje. Obe tekmi bosta v petek, 19. maja.

Še bolj prepričljivi so bili v začetku drugega polčasa, po njihovem vodstvu osmih golov (20:12) pa je bilo jasno, da bosta točki ostali na Primorskem, čeravno so Gorenjci v sami končnici tekme več kot prepolovili visok zaostanek.

V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Aleks Vlah z osmimi, v gostujoči pa Grega Jamnik s šestimi goli.

* Dvorana Burja, sodnika: Teršek (Trbovlje) in Leskovec (Celje).
* Koper 2013: Vončina, Vran, Grzentič, Dolenc, Grzentič, Gašperšič 5, Vlah 8, Krečič 2, Matijaševič, Moljk, Gorela 3, Zugan, Rapotec 6, Smolnik 3, Sokolič, Planinc, Bratkovič 2 (1).
* Urbanspace Loka: Vavpotič, A. Vrbinc 1, M. Vrbinc 2, Šibanc 1, Gartner 1, Kavčič 2, Štremfelj, Cingesar 4, Bradeško, Damjan 1, Pipp 1, Jesenko 4, Plestenjak, Jamnik 6.
* Sedemmetrovke: Koper 2013 1 (1), Urbanscape Loka 6 (3).
* Izključitve: Koper 2013 12, Urbanscape Loka 4 minute.