Koprčani izgubili proti Domžalčanom

Nogometaši Domžal so v 15. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Luko Koper z 2:0 (2:0).

Vodilna ekipa prvenstva je 16-letnico prve prvenstvene zmage proti Kopru oplemenitila z novim uspehom. Resda tokrat ni bilo 4:0 kot takrat, a je bilo 2:0 povsem dovolj za drugo zaporedno zmago, ki ohranja relativno varno razdaljo šestih točk pred najbližjimi zasledovalci v prvenstvu. Kot zanimivost velja omeniti, da so imeli Domžalčani v sezonah 2006/07 in 2007/08 po 14 krogih, torej pred današnjim obračunom, enako število točk kot v tej, v obeh omenjenih so nato slavili naslov prvaka.

Domžalčani so tekmo izvrstno odprli in že v drugi minuti povedli. Po uvodni priložnosti Sashe Aneffa je Erik Janža je z leve strani podal na vrh kazenskega prostora, kjer je visoko skočil Benjamin Morel. Ta je z glavo žogo podal do Aneffa, slednji pa jo je vrnil Morelu, ki je natančno meril s 17 metrov v zgornji levi kot. Na 2:0 je tik pred koncem polčasa povišal Uroš Delić z avtogolom, potem ko je v lastno mrežo preusmeril žogo po podaji iz kota in "vmešavanju" Nemanje Maksimovića, ki je žogo z glavo podaljšal pred vrata do strelca avtogola.

Nekaj polpriložnosti za obe ekipi

Sicer pa sta si ekipi pred tem priigrali nekaj polpriložnosti, pri domačih je v 24. minuti Joshua Parker s 25 metrov meril mimo cilja, prav tako Aneff v 21., pri Kopru pa je prvi nevarnejši strel sprožil Jaka Štromajer v osmi minuti s 25 metrov, Delić je v 12. minuti z glavo meril premalo natančno, nato pa je dvakrat poskusil še Ivica Guberac od daleč, a je obakrat posredoval Nejc Vidmar. V 43. minuti je pri Domžalah še enkrat sprožil Parker z 28 metrov, tudi takrat premalo natančno.

* Športni park, gledalcev 600, sodniki: Glažar (Hajdina), Bezjak (Gorišnica) in Skok (Kidričevo).
* Strelca: 1:0 Morel (2.), 2:0 Delić (45./avtogol).
* Domžale: Vidmar, Skubic, Zec, Horić, Maksimović (od 74. Kous), Parker, Aneff (od 64. Simić), Majer, Janža, Morel (od 84. Vuk), Korun.
* Luka Koper: Hasić, Gregorič, Šme, Guberac, Žibert, Ivetić, Delić, Srečković (od 52. Črnigoj), Hadžić, Štromajer (od 65. Mitrović, od 76. Lotrič)), Pučko.
* Rumeni kartoni: Skubic, Zec, Horić; Guberac.

Koprčani niti v drugem polčasu nikakor niso mogli poiskati lukenj v domžalski obrambi, izjema je bila 61. minuta, ko je Urban Žibert s podajo v kazenskem prostoru našel Mateja Pučka, ta je obšel vratarja Vidmarja in žogo poslal proti praznim vratom, a je na golovi črti posredoval Nejc Skubic. Koprčani so proti koncu tekme vse bolj prevzemali pobudo, toda domači jim niso pustili do nevarnejšega strela.

Domžale bodo v 16. krogu prihodnji petek gostovale v Mariboru, Koprčani pa bodo dva dni pozneje gostili Krko.

kr en |  26 .10. 2014 ob  10: 01
ščulac je bil tako al tako slab igralec (kostolomac), ampak kdo bi si mislil, da je lahko še slabši trener,.....
Jaz in mi |  26 .10. 2014 ob  10: 00
Samo res,ce nimajo mlajsega golmana potem je res zalostno. Sej Hasic je legenda in je dobro branil samo cas je za mlajse ne more on bit golman celo zivljenje. Ne vem kaj vidi klub v Gubercu?? Ko igra ena na ena je zoga izgubljena ze v naprej,streli na gol so vec kot cudni,podaje mu ne gredo,stopanje prav tako.... in da bo zgodba se bol komicna je on kapetan. Eden od retkih,ki si zasluzi iskreno pohvalo je Palcic mogoce se gdo takih je pa res malo.
krodegin |  26 .10. 2014 ob  08: 51
zanimivo, človek ki je imel toliko za povedat čez koper je zdaj trener, igralec ki ne more igrat za mojo ulico je kapetan, golman ki ima 40 let brani, uprava ne ukrepa, šoldi se očitno vrtijo kot vedno. mislim da vsak dodaten komentar bi/je odvečen. avanti popolo............................
ivo |  26 .10. 2014 ob  08: 21
E moj Ščulac za Dekane nisi dober pa še tolko manj za Koper.Sej nisi ti kriv da si trener ampak uni ,ki te postavil tja.Še malo pa bomo igrali brez gledalcev in to brez prepovedi.Uprava pa kr naprej spi.
Kokić |  26 .10. 2014 ob  07: 02