Koprčani dobili "mali finale" slovenskega pokala

Rokometaši koprskega Cimosa so osvojili tretje mesto na zaključnem turnirju za slovenski pokal v Kopru, potem ko so danes premagali Dol TKI Hrastnik z 28:19 (11:10).

Arena Bonifika, gledalcev 800, sodnika: Lah in Sok (oba Ormož).
Koper 2013: Ponikvar, Podpečan, Sankovič, Dobrila, Vlah 4, Matijaševič 1, Gašperšič 2, Moljk, Starčič, Gorela 5, Zugan 5, Rapotec 5, Marič, Sokolič 5 (5), Frank 1, Ravlija.
Dol TKI Hrastnik: Seme, Cenkar, Žekar, Kmetič, Klepej, Ajdari 2 (2), Zore, Bauerheim 2, Guček 4, Moljk, Hribšek 5, Pintar 1, Ramić 5, Ribič, Jakopič, Jazbec.
Sedemmetrovke: Koper 2013 5 (5), Dol TKI Hrastnik 4 (2).
Izključitve: Koper 2013 18, Dol TKI Hrastnik 4 minute.
Rdeč karton: /.

"Mali finale" na 24. sklepnem pokalnem turnirju med drugoligaškima zasedbama iz Kopra in Dola pri Hrastniku se je končal z zmagoslavjem koprske zasedbe, a to je bila le uvertura pred današnjim osrednjim dogodkom v Areni Bonifika - finalno tekmo med Celjem Pivovarno Laško in velenjskim Gorenjem, ki se bo pričela ob 17.30.

Zmaga Kopra in 3. mesti na Funal 4. Dol smo premagali z 28:19!Bravo fantje!

Posted by RD Koper 2013 on 29. marec 2015

Koprčanom je sobotni polfinalni obračun proti Velenjčanom, ki so ga po hudem boju izgubili z 28:30, vzel veliko moči. Veliko bolj spočiti Dolani - na prvem polfinalnem obračunu proti Celjanom so visoko klonili z 21:39 - so bili v uvodni četrtini tekme v rahli rezultatski prednosti, a ta nikoli ni znašala več kot dva gola. Gostitelji so prvič izenačili v 15. minuti (5:5), na trdem dvoboju pa prvič povedli v 25. minuti (9:8).

Izbranci nekdanjega slovenskega reprezentanta na koprski klopi Zorana Jovičića od tedaj naprej niso bili več v rezultatskem primanjkljaju, postopoma so lomili odpor tekmecev iz Zasavja. V 38. minuti so si priigrali štiri gole prednosti (15:11), v zadnji četrtini tekme pa povsem zasenčili goste iz Dola pri Hrastniku.

V primorski ekipi so bili najbolj učinkoviti Uroš Rapotec, Jan Gorela, Dani Zugan in Tilen Sokolič, ki so dosegli po pet pet golov. V zasavski sta bila strelsko najbolj razpoložena Domen Hribšek in Jasmin Ramić, ki sta dosegla po pet zadetkov.