KOPRČANI DO PRESENEČENJA V VELENJU: Prebili so se na tretje mesto

Rokometaši velenjskega Gorenja so v 1. krogu lige NLB za prvaka izgubili proti Kopru 2013 s 25:29.

Velenjski rokometaši na uvodni tekmi lige za prvaka niso upravičili vloge favorita. Koprčani, ki so imeli v zadnjem času obilo težav (v sredo so prekinili niz petih porazov v vseh tekmovanjih), so se z zmago prebili na tretje mesto pred Urbanscape Loko, ki pa jo še čaka dvoboj uvodnega kroga s Celjem Pivovarno Laško.

Koprčani so prvi polčas bolje začeli, si priigrali tudi že tri zadetke prednosti, ko je bilo 6:3, a so jih Velenjčani ujeli še pred koncem polčasa in tudi prišli do dveh golov prednosti. Tudi v drugem polčasu se je nadaljeval izenačen boj, v 48. minuti pa so Koprčani spet povedli (22:21).

Velenjčani bodo v 2. krogu 24. marca gostovali v Novem mestu, termin tekme 2. kroga med Celjem Pivovarno Laško in Koprom pa še ni določen.

V naslednjih minutah so bili gosti z Obale boljši, v 57. minuti je Žiga Smolnik zadel za novo koprsko vodstvo s tremi zadetki (27:24) in tako napovedal slavje izbrancev Veselina Vujovića. Ko je Grega Krečič v 59. minuti zadel za 28:25, je bil zmagovalec odločen. Piko na i zmagi je malce pozneje dodal še Aleks Vlah za končnih 29:25.

Pri domačih je bil s petimi zadetki najboljši Gregor Potočnik, pri gostih pa so po šest golov dosegli Vlah, Krečič, Smolnik in Adam Bratkovič.

13ti kozel |  12 .03. 2018 ob  15: 26
Ni da je Kopar dober ampak je Veleje slabo boste vidli naslednjo ko bo spet goleada v mreži Postognje
bravi |  12 .03. 2018 ob  15: 14
fantje, in čestitke
@zadovoljni gledalec |  12 .03. 2018 ob  11: 09
Se strinjam s tabo. Vujo to počne vsako tekmo, igralci bi imeli kaj za povedati. Da o tem, kaj dela golmanom, niti ne govorimo. Dobra sta, da ga zdržita.
zadovoljen gledalec  |  12 .03. 2018 ob  11: 06
Čestitam. Še enkrat bravo fantje.
Malo manj bravo pa za vaš strokovni štab.Motilo me je predvsem kriljenje z rokami, prijemanje za glavo ipd. ob vsakem vašem zgrešenem strelu ali slabi podaji. Trener je na tekmi motivator in napake se bodo analizirale in poizkusile odpravit na naslednjih treningih . Tako obnašanje deluje destimulativno, še posebej, ko pogledamo letnico rojstva teh igralcev .Zato fantje še enkrat- bravo !
Vivi |  12 .03. 2018 ob  10: 40
-1
Dolgočasna tekma, da bolj je še ni bilo na TV, brez-veze. Začnite igrati, da bo gušt gledati rokomet.
Pred Loko |  12 .03. 2018 ob  08: 07
so bili že pred tem kolom, tako da na lestvici niso kaj dosti napredovali. Sicer pa: kapo dol za borbo in zmago!
oddaja |  12 .03. 2018 ob  07: 28
Pokaži kaj znaš pokazali so pustili srce na parketu s tem naj bi kriza šla v zaton Veliko sreče in lepe igre naprej do zaključka in solidno uvrstitev