Koper: dve kolajni za slovenske lokostrelce

Dvoransko evropsko prvenstvo članov in mladincev v Kopru se je končalo z dvema slovenskima odličjema. Mladinci Staš Modic, Arne Černe in Luka Stoševski so osvojili ekipno zlato kolajno v sestavljenem loku, Rok Bizjak, Žiga Ravnikar in Gašper Štrajhar pa so v mladinskem ekipnem tekmovanju z ukrivljenim lokom osvojili bron.

Mladinci so v sestavljenem loku v finalu ugnali reprezentanco Italije z 230:229, mladinci ukrivljenega loka pa so na tekmi za tretje mesto premagali Nemčijo s 6:2. Člani sestavljenega loka Slavko Turšič, Dejan Sotar in Damjan Majer so v boju za bronasto medaljo izgubili proti Dancem in tekmovanje končali na četrtem mestu. Preboj med najboljše ni uspel ekipi članov ukrivljenega loka Klemnu Štrajharju, Denu Habjanu Malavašiču in Jaki Komočarju, ki so bili deveti.

Toja Černe najbližje odličju posamezno

V posamični konkurenci je najbližje odličju prišla trenutno najboljša slovenska tekmovalka v sestavljenem loku Toja Černe, ki je v malem finalu morala priznati premoč Italijanke Anastasie Anastasio in bila četrta.

satir |  02 .03. 2015 ob  12: 25