Katančevi nogometaši poraženi v Katarju

Slovenska nogometna reprezentanca je na prijateljski tekmi v Dohi izgubila proti Katarju z 0:1 (0:0). Izbrance Sreča Katanca naslednja akcija čaka junija, ko bodo v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2016 gostili Anglijo.

Tekma Katar - Slovenija se je končala z rezultatom 1:0 za domačine. Za Slovenijo so premierni nastop za reprezentanco zabeležili Benjamin Verbič, Luka Krajnc in Nik Omladič! #srcebije

Posted by Nogometna zveza Slovenije on 30. marec 2015

Stadion Lekhwiya, gledalcev 200, sodniki: Kim, Choi in Park (vsi Južna Koreja).
Strelec: 1:0 Hassan (46.).
Katar: Al Sheib, Hassan (od 71. M. Mohammed), Hatem, Mohamed, Muftah, Asadalla (od 74. Ibrahim), I. Mohammed (od 89. Traore), Tresor, El Sayed (od 85. Ali Hussain), Muntari (od 82. Ahmed), Abakar.
Slovenija: Oblak, Stojanović, Anđelković, Maroh (od 65. Krajnc), Struna (od 77. Brečko), Rotman (od 55. Bezjak), Mertelj, Verbič (od 77. Kirm), Lazarević (od 59. Omladič), Kampl, Matavž (od 46. Berić).
Rumena kartona: El Sayed; Kampl.
Rdeči karton: /.

Slovenska vrsta je v prijetnem katarskem večeru pred zgolj peščico gledalcev v drugem medsebojnem dvoboju s Katarjem, prvega je leta 2010 dobila s 4:1, izgubila. Tokrat v gosteh, tudi pred očmi legendarnega nekdanjega danskega reprezentanca in igralca Ajaxa, Barcelone, madridskega reala in Juventusa Michaela Laudrupa, zdaj trenerja Lekhwiye, ki si je ogledal prvi polčas.

Čeprav veliko zanimanja za ta obračun ni bilo, pa so vsaj lokalni mediji poudarili, da ima tudi Slovenija v svojih vrstah nekatere odlične nogometaše. A to na njihovo začudenje nista Marek Hamšik in Martin Škrtel, med drugimi so tudi po njiju spraševali ob pogledu na Katančevo postavo.

To je Katanec po pričakovanju dodobra premešal, za razliko od "stalnic" so tokrat od začetka priložnost dobili Jan Oblak v vratih, Petar Stojanović, Siniša Anđelković in Dominic Maroh v obrambni vrsti, Rajko Rotman in novinec Benjamin Verbič v zvezni liniji, v napadu pa se je predstavil povratnik Tim Matavž.

Prvo priložnost na tekmi je v šesti minuti zapravil Verbič, ki je bil malce premalo natančen z diagonalnim strelom z 20 metrov, v 11. minuti je domači vratar ustavil Matavžev poskus, Kampl pa je v 17. minuti dosegel zadetek, a iz prepovedanega položaja.

Srečko Katanec je na današnji tekmi prvič dal priložnost trem igralcem, ki so tako zabeležili prvi nastop v članski reprezentančni statistiki. Čestitke! #srcebije

Slovenci so bili več pri žogi in konkretnejši, Katarci z izjemo poskusa Mohammeda Muntarija niso prihajali do priložnosti. Zato pa je na drugi strani v 29. minuti sprožil Kampl, Saad Al Sheib je bil znova na mestu.

V 37. minuti je pri Katarju z 18 metov nevarno streljal Ismail Mohammed, a malce nenatančno. Dve minuti pozneje je najlepšo priložnost dotlej zapravil Dejan Lazarević, ki je po lepi podaji Stojanovića iz bližine zgrešil gol.

Vse zapravljene priložnosti so Slovence kaznovale v začetku drugega dela, ko je odbita žoga prišla do Abdulkarima Hassana, ki je z lepim strelom malce z leve strani kazenskega prostora premagal Oblaka. Žoga je ob strelu zadela tudi vratnico.

Le malce zatem je Oblak moral posredovati po poskusu Muntarija in Abdulaziza Hatema, Slovenci pa so po vstopu Romana Bezjaka takoj izpeljali nevarno akcijo, ki pa se je končala s strelom čez gol.

Katanec v teh trenutkih ni bil zadovoljen s tem, da so Katarci prelahko prihajali do strelov, in na to glasno opozarjal. V 59. minuti pa je ponudil priložnost še enemu novincu, Niku Omladiču. Toda v 61. minuti so gostujoči branilci spet pustili veliko prostora za strel Alija Asadalle, toda Oblak je bil spet na mestu.

Svoj debi je malce zatem doživel še Luka Krajnc, Roman Bezjak pa je v 70. minuti s strelom z glavo malce zaposlil katarskega čuvaja mreže. Na drugi strani so v 75. minuti Katarci dosegli drugi gol prek Kasole Mohameda, a iz prepovedanega položaja, kar je bila zadnja prava priložnost na tekmi.

max- may |  31 .03. 2015 ob  07: 50
To kar smo sinoči gledali je odgovor na vprašanje, zakaj sovražim(o) nogomet. Na vsaki vaški veselici bi se ob potokih piva in vina bolje igralo kot so to storil naši nogometaši. Bili so bolj podobni ljudem s posebnimi potrebami ( pa naj mi ti ne zamerijo....nisem mislil o njih nič slabega), kot reprezentanci . Buuuh, a potujejo po svetu z mojim denarjem?? Marš peš domov, na kamelah če jim jih Katarci rentajo, pa plavat preko Sredozem. morja. Madona kaj imamo???