Kanarčki ugnali Hajduk

V zadnji tekmi proti velikanom nekdanjega Yu nogometa so naši nogometaši pokazali najlepši obraz. Splitski "bijeli" so Bonifiko zasluženo zapustili sklonjenih glav, saj so bili naši fantje boljši nasprotnik in le zahvaljujoč nenatančnim merilnim napravam, je poraz Hajduka še dokaj sprejemljiv.

Kanarčki so zasluženo slavili z 2:0 (Foto: FC Luka Koper)

Naši so začeli agresivno in nasprotniku že od uvodne minute dali vedeti, da si v tej tekmi želijo zmagati. V tretji minuti je prvo priložnost za vodstvo zapravil Žiga Smrtnik, ki je po kotu kapetana Guberca z glavo le za malenkost zgrešil okvir vrat. Dobrih deset minut kasneje je prav Smrtnik v ogenj poslal Pučka, ki pa mu natančne podaje pred gol Hajduka ni uspelo spremeniti v zadetek.

Gostje so nato vzpostavili ravnotežje in Caktaš je v 20. minuti z močnim strelom tik nad prečko pokazal, da si tudi Splitčani želijo na Bonifiki pustiti dober vtis, še posebej zato, ker jih je na koprskem stadionu spodbujalo kakšnih 250 pripadnikov navijaške skupine Torcida, med katerimi jih je skoraj polovica prišla iz Splita in okolice. Sicer glasni gostujoči navijači pa so v 21. minuti utihnili, ko je Hajdukovec Maloča žogo podal nazaj proti vratarju Kaliniči, ta pa jo je le nespretno oplazil in s pogledom pospremil, kako je končala v mreži. Rumeno modri so darilo sprejeli, saj so bili do tistega trenutka boljši nasprotnik na igrišču. Do konca prvega dela smo nato videli precej bojevito igro v polju, gostje pa so bili bliže izenačenju prek Maloke, ki je v 26. minuti streljal tik nad prečko.

V drugem polčasu je Alen Ščulac postopoma zamenjal skorajda celotno ekipo

Takoj je nase opozoril Domen Črnigoj, ki je v 48. minuti Pučku poslal idealno podajo v kazenski prostor a je Prlekov zaključni strel prestregel eden od gostujočih branilcev. Minuto kasneje je Malokin strel dobro zaustavil Vasja Simčič, na nasprotni strani pa je bil ponovno vroč dvojec Črnigoj-Pučko. Škofjot je vnovič asistiral, Pučko pa iz 10-ih metrov nenatančno zaključil in zapravil najlepšo priložnost v dotedanjem delu tekme. V nadaljevanju srečanja sta v igro vstopila tudi novinca Rahmanovič in Peševski, ki sta še bolj okrepila napade Luke Kopra. V 81. minuti je Makedonec lepo izkoristil idealno podaj Bošnjaka pred gol Hajduka in z diagonalnim strelom odločil tekmo. Zadnjo priložnost na srečanju, ki si ga je vnovič ogledalo veliko obalnih ljubiteljev nogometa je imel Jaka Štromajer, čigar strel je v 86. minuti za kakšen meter zgrešil gol gostov.

Zmaga navdušila tudi navijače

Lepa in prestižna zmaga Luke Kopra je navdušila tudi občinstvo, ki je po zadnjem sodniškem žvižgu zaploskalo igralcem.

Bili tić |  02 .02. 2015 ob  10: 39
Hajduk živi vijećno-on i niko više!
Kp fen |  01 .02. 2015 ob  21: 05
Ah škoda debat to spodaj, pač vsak je svoje sreče in usode kovač.... mocno pa drzi drugi odstavek Utvare ( žal) ..... Merilo vrednosti Fc Kp bodo rezultati in sploh obisk proti Zavrču in Rudar Velenju,.....to s Hajdukom -lep dogodek pa nič drugega.
@K nogometu... |  01 .02. 2015 ob  19: 12
-1
..ma va cagar dai....spet en očka ki misli,da je njegov sin od boga poslan....ma kje igra,...v Miljah!?
K nogometu |  01 .02. 2015 ob  14: 48
Vstopnina 8 EUR je preveč. Stadion prazen, še vedno pa čakajo na sodišče tisti, ki so od same gradnje imeli osebne koristi.
Kakšen je to šport za domače prebivalstvo? Po drugi strani tudi domači nogometaši ne uspevajo tukaj, saj če nisi z Gubercem, nimaš kaj praskat. Lahko tudi detaljneje predstavim situacijo z mojim sinom, ki je, hvala tistemu nad nami, sedaj v Italiji in pridno napreduje.

Strokovno mnenje pa: Guberac Kapetan ne bi smel igrati, pa bi sam trenutni FC Koper bolje igral.
odigrali so |  01 .02. 2015 ob  09: 49
Videl sem dva navijača Hajduka zunaj stadiona pa sem se zbal da nebodo začeli ali do konca odigrali tekmo . Že to je velik uspeh za Hajduk zato ne prehitevajte bodo prišle tudi zmage
NOGOMET JE LAŽNA UTVARA |  01 .02. 2015 ob  08: 16
Lažne utvare.........NOGOMET = posel, kjer se odira ljudi, ki želijo uspeti......
- če nimaš denarja ali pa nočeš sodelovati s "podkupljivimi" promotorji ........NE BOŠ USPEL.

Velliko je lepih in poštenih športov , zato se raje izogibajte nogometu.
@kopeeer |  31 .01. 2015 ob  22: 44
Muči mona...Istro si pa pozabil napisat a...
KOPER!!!!!!!! |  31 .01. 2015 ob  21: 59
-2
Pa naj samo se kdo rece,da se v Sloveniji igra slabsi nogomet kot na Hrvaskem. Poglejmo zadnje rezultate Kopra proti hrvaskim klubom: Koper 3-0 Dinamo,Koper 2-1 Rijeka,Koper 2-0 Hajduk. FORZA KOPER!!!!!!!!!
Fox |  31 .01. 2015 ob  21: 28
Ja ta od Ajduka ni nič boljši od Radoševića....
Kp fen |  31 .01. 2015 ob  20: 48
Lepa zmaga naših,... Lepo tudi vratar Hajduka ha ha ha...