Kanarčki končali evropsko sezono

Nogometaši Kopra so na povratni tekmi drugega kroga kvalifikacij za evropsko ligo izgubili proti Nefčiju iz Bakuja z 0:2 (0:1). Koprčani so na prvi tekmi v gosteh zmagali z 2:1 in ob današnjem porazu ostali brez uvrstitve v tretji krog kvalifikacij.

Na gostovanju v Bakuju so si Koprčani priborili zmago z 2:1 proti Nefčiju, na koprski Bonifiki pa klonili šele v 84. minuti, ko je drugič za goste zadel Carlos Cardoso in tako zapečatil usodo gostiteljev. Koprčani so od 51. minuti po napaki Jake Štromajerja, ki si je prislužil drugi rumeni karton in s tem predčasno pot v slačilnico, na igrišču ostali le z desetimi možmi, kar so znali izkušeni Azerbajdžanci izkoristiti.

Koprski nogometaši so se iz Azerbajdžana vrnili zelo zadovoljni. Presenetili so domačo ekipo Nefčija in dosegli dva gola v gosteh. A osemkratni državni prvak Azerbajdžana je kanarčkom tokrat vsilil svojo igro, na čase tudi grobo. Kljub temu so imeli več težav s kartoni domači, francoski delivec pravice Benoit Millot pa je ob začetku drugega polčasa gostitelje še dodatno kaznoval in Štromajerju zaradi nespametnega prekrška podelil še drugi rumeni karton.

V 16. minuti je Araz Abduljajev zadel vratnico s kakšnih 20 metrov, tri minute kasneje po je po podaji slednjega poskusil še Ernest Nfor. Ekipa iz Azerbajdžana je povedla že v 21. minuti, ko je bil uspešen Mirhüseyin Sejidov. Ta je preigraval na robu kazenskega prostora in s strelom po tleh premagal Božidarja Radoševića. Edini resni poskus domačih je sledil v 31. minut, ko je Domen Črnigoj ujel odbito žogo, a je njegov močan strel Saša Stamenković z zadnjimi močmi odbil v kot.

A tudi hitro vodstvo gostov je Koprčanom še zagotavljalo napredovanje. Igralci Nefčija so imeli več od igre, še višje vodstvo pa je z nekaj lepimi obrambami v prvem delu tekme preprečeval domači vratar Radošević. Ključni trenutek je bila 51. minuta tekme, ko je Štromajer podrl Elvina Yunuszadeja ter dobil drugi rumeni karton, kar je Koprčanom dodatno otežilo nalogo.

V 60. minuti je Črnigoj z roba kazenskega prostora žogo podal do Gorana Galešiča, a je Stamenković njegov strel ustavil. V 84. minuti je žoga v gneči prišla do Cardosa, ki jo je s strelom po tleh za 0:2 poslal za hrbet Radoševića. V zadnjih minutah so domači pritisnili, v 94. minuti je bil tako nevaren Matej Pučko z lobom, a je žoga zadela vratnico, Nefči pa si je priigral zasluženo napredovanje.

golman |  26 .07. 2014 ob  13: 57
Kaj je galesic se v klubu,upam da ne,ker ga isce dragonja haha poberi se foresto ce ne poklicemo torcido
igralec ankarana |  25 .07. 2014 ob  22: 05
Ma kaj ni skoda domacih fantov kot pa da ta galesic igra saj ga niti prodat ne morete ,saj ga nikoli niso niti prodali kjer je igral saj se je vedno skregal pazite se to je zmija samo ga poglejte
veteran |  25 .07. 2014 ob  22: 01
Galesica nocemo vec videt na stadionu kaj sele v ekipi...gubi full si napredoval v vseh pogledih svaka cast a ono govno od galesica oterajte
Koper |  25 .07. 2014 ob  11: 55
Koper se je res izkazal v tej sezoni OK lahko bi imeli malo vec srece a kajcmo... Mene pa zelo moti oz. me cudi da od 50,000 prebivalcev v MOK se ne more zbrat ene 30 mladih,ki bi bili organizirani kot navijaska skupina. Res sramota!!! Ce bi vceraj imeli organizirane navijace sem preprican da bi publika na glavni tribuni bila bol ziva in tako vzdusje nogometase ponese do uspeha.
Beda |  25 .07. 2014 ob  11: 03
@IG/7 Kaj bi ti dal za takega čaleta? Lizal bi beton okoli stadiona!
Navijač |  25 .07. 2014 ob  10: 59
Saj ne vem kako bi začel, ko prebiram spodnje kritiziranje brez osnove. Od kar vodi ekipo Vanoli hodim skoraj na vsako domačo tekmo. Gledal sem tudi tekmo v Bakuju. In za slednjo vam povem, da so domači igralci Nefčija takrat, ob porazu, dobili hudo po tintari. In tam nekaj pomeni ko gospodar udari z roko po mizi. Kaj pa pri nas? Vsi samo pametni, vsi veleumi, vsi pravi politiki!

Vesel sem, da se Koper dviguje iz pepela a vzleteti tako kot bi si občasen navijač in gledalec želel enostavno ne gre. Ekipa se ustvarja, ekipa je v vzponu, ekipa postaja pomembna, samo mi/vi pametnjakoviči tega ne vidimo/te. Zakaj? Odgovorite si sami! Meni Koper zopet postaja pomemben, pa še sine počasi namiguje, da bi čel na tekmo.

Kar zadeva tekme in poraza, fantom ničesar ne zamerim. Igrali so primerno moči nasprotnika, trener si je taktiko dobro zamislil, tudi zato, ker je Italijan. Ampak tudi veliki Ajax že desetletje nima neke vrednosti v Evropi, pa je bil za marsikoga izjemen. Vse igralce bi pohvalil, tudi vratarja in trenerja ter strokovni tim. Sam sem igral in Štromajerja ne obsojam, adrenalin pomešan z željo, je huda reč. Zato mi nikakor ni jasno, da prav komentatorji, ki se naslavljajo z domačini nimajo v krvi svoje domaće pripadnosti. Že 35 let živim v Kopru in ne vem ali sem sploh slovenec (oče in mati sta), glede na komentarje in njihov primitivizem.

Da zaključim: "Ko bo gospod trener, ekipa in strokovni tim, čez čas postal drugi Maribor, me skromno zanima, kaj boste današnji pljuvalci rekli?!" Osebno že danes lahko rečem trenerju, ekipi in vodstvu kluba, HVALA!

PS: Ne spadam v nobeno kvoto, zato me prosim ne mešajte z nikomer, sem zadovoljen navijač Kopra, če tudi forešt.
IG7 |  25 .07. 2014 ob  10: 56
Budite veseli da imate stadion in Evropu, bez mog čaleta nebi bilo ništa..vam tifozom in ostalim ki neki pljuvate pa ko vas j, klub je naš in ne vaš
Kanarino |  25 .07. 2014 ob  10: 43
Pa dobro, kritike gor ali dol, to je nogomet, zakaj pa bi imeli vsi enako mnenje? Vidim da je tekma vzpodbudila veliko zanimanja, sicer ne bi bilo toliko komentarjev,kar je boljse kot da nikogar ne zanima. Lahko strnemo, da je zmagal boljsi, da so se fantje borili po svojih moceh in pa da vseeno je bila to prilika, ki je nismo izkoristili, tudi zaradi lastnih napak. Za moj okus smo bili prevec zadrzani, sploh prvi polcas. Golman in devet igralcev na 16m? Škoda. Gremo dalje.
@ KP stara garda |  25 .07. 2014 ob  10: 42
Po pisanju sodeč si bil v zadnjih 10 letih zelo malokrat na tekmah. Na tekmah je bilo na desetine krat boljše vzdušje in več ljudi, kot včeraj.
Koper bi moral včeraj napredovat, ampak smo preveč okuženi z balkansko-italijansko miselnostjo in taktiko branjenja vodstva, namesto, da bi se vodstvo takoj na začetku napadlo in se ga povišalo. S tem bi Vanoli presenetil vse in bi se verjetno obrestovalo, ampak škoda delat neke teorije po tekmah. Bolj je zanimivo kako se vi nekateri "navijači" spreobrnete v enem letu "iz tako na tako".
Re: Kp stara garda |  25 .07. 2014 ob  10: 39
Kaj si ti baš pameten...5x bil na tekmi pa cel strokovnjak...
KP stara garda |  25 .07. 2014 ob  10: 38
-2
@player verjetno so jih v doma precej podcenjevali...v KP so prisli po zmago in razlika je bila ocitna.
Prevladovali so v fizicni in takticni fazi igre.
Sicer res niso neki bav bav,prilika je bila izvrstna in sanje so trajale do 85 min
V 93 smo zadeli precko...mislim da tako slabo ni bilo in smo lahko ponosni in prepricani da ta ekipa lahko neki doseze v prihodnosti
Zato vsi ki neki kritizirate ne pozabit da nismo Real Madrid ampak klub ki lahko doseze mogoce kaksen odmeven rezultat za nase spisobnosti kot npr Rijeka lani...
KP stara garda |  25 .07. 2014 ob  10: 32