Kanalci zmagali Novogoričani izgubili

Odbojkarji Calcita Volleyballa so v tekmi 13. kroga 1. DOL za moške doma premagali Go Volley s 3:0 (13, 15, 16). Odbojkarji Salonita Anhovo pa so  v Kanalu premagali Krko s 3:0 (12, 14, 12).

Odbojkarji Salonita so nujno potrebovali zmago, da si nekoliko povrnejo načeto samozavest. Zadnji dve prvenstveni tekmi so namreč izgubili, še en poraz so dodali v pokalu, po Panviti Pomgradu si drugega zaporednega poraza pred domačim občinstvom enostavno niso mogli privoščiti. In si ga tudi niso. Zaigrali so izvrstno, na drugi strani pa so bili Novomeščani, za katerimi je dobro obdobje, nepotrebno nervozni, naredili so preveč napak, veliko težav pa so imeli pri sprejemu.

Salonit je igral brez poškodovanih Luke Krivca in Andreja Kovačiča, a se je v ekipo vrnil Jure Okroglič, ki je stabiliziral sprejem. Prav tako sta Krivca in Kovačiča odlično nadomestila Irenej Karnel in Danijel Šarič, standardno dobrima Darju Savičiću in Dejanu Čabarkapi pa se je po nekaj slabših predstavah pridružil Brazilec Israel Dos Santos. Omenjeni so poskrbeli, da so domači imeli vse niti v svojih rokah od začetka pa do konca tekme.

Povedli so že na začetku, kmalu je bila razlika že pet točk v njihovo korist. Gosti so poskušali ritem domačih zaustaviti z menjavami, menjali so tudi organizatorja igre (Gašperja Puclja je zamenjal Tom Smrke), pa sprejemalca, a pomagalo ni nič, domači so gladko dobili prvi niz.

Podobno je bilo tudi v naslednjih dveh. V drugem so Kanalci povedli s 3:0, nato pa prednost le še višali. Niz je z blokom zaključil Dos Santos. Prav Brazilec je zabil še zadnji žebelj v krsto Dolenjcev, ko je s serijo odličnih servisov domači ekipi priboril velikansko prednost, ki je ni mogla več zapraviti.

Novogoričani neuspešni

Zaušnica, ki so jo v prejšnjem krogu prejeli v Mariboru, je Kamničanom očitno pomagala. Proti Go Volleyju, ki je v Kamnik prišel po zmagi nad Astec Triglavom, so pokazali povsem drugačen pristop, tako da so zlahka prišli do 11. zmage v sezoni.

Tekma se je sicer začela z desetminutno zamudo. Zaradi zastoja na cestninski postaji Log so odbojkarji Go Volleyja z manjšo zamudo prišli v Kamnik in morda je to vplivalo na njihov slab začetek. Domači odbojkarji so na servis Jerneja Stavbarja povedli s 7:0, razlika sedmih točk pa je bila tudi ob prvem tehničnem odmoru. Z dobro igro, še zlasti dobro je deloval prvi tempo, pohvale si zaslužijo še za servis in igro blok - obramba, so Kamničani nadaljevali do drugega tehničnega odmora. Nanj so odšli že s prednostjo desetih točk.

V drugem nizu so Novogoričani, pri katerih je manjkal Ambrož Sirk, le vzpostavili ravnotežje, povedli z 2:0 in 4:2, vendar so po dveh zaporednih blokih, Andreja Štembergar Zupana in Borisa Brusa, Kamničani povedli za dve točki (6:4). Svojo prednost so nato povečali na servis Tončka Šterna, ko so prvič v drugem nizu pobegnili za pet točk (13:8). Domači odbojkarji so še naprej prevladovali v vseh elementih igre, držali dober sprejem, v napadu igrali raznovrstno in s svojimi potezami večkrat navdušili ne prav velikega števila gledalcev. Tako kot pri točki za vodstvo z 20:14, ko so v obrambi rešili nekaj "težkih" žog, nato pa se je v napadu izkazal Tonček Štern.

Za svojo prvo menjavo na tekmi se je domači trener Marko Brumen odločil na začetku tretjega niza, ko je namesto Jerneja Stavbarja priložnost dobil Žan Novljan, več jih je v prvih dveh nizih izvedel gostujoči trener Matjaž Stanič. Pri izidu 3:3 je prvič na tekmi na igrišču v domači ekipi vstopil še Žiga Štern, ki je zamenjal kapetana Andreja Štembergar Zupana, pri zaostanku treh točk (3:6) pa je namesto Jana Brulca zaigral Tine Kvas. Zadnja menjava se je Kamničanom obrestovala, kajti po točki Tončka Šterna so tudi v tretjem nizu na tehnični odmor odšli s prednostjo. Resda le točke, ki pa so jo po seriji blokov povečali na tri (14:11), zato je Stanič s polminutnim odmorom skušal zaustaviti nalet razpoloženih domačih odbojkarjev. Neuspešno, kajti po napaki Basanežeja in asom Žige Šterna je moral Stanič še enkrat zbrati svoje igralce, kajti zaostanek njegove ekipe se je povečal že na šest točk (12:18).

V kamniški ekipi sta v igro vstopila še Primož Vidmar in Sergej Drobnič, tako da so zaigrali vsi domači odbojkarji, kar velja tudi za gostujočo ekipo, zmaga Calcit Volleyballa pa niti trenutek ni bila več vprašljiva. Po slabi igri v prejšnjem krogu v Mariboru, so Kamničani hitro preboleli poraz in si s strani gledalcev zaslužili glasen aplavz.