Kakšna je prihodnost obalnih občin?

Časnik Finance je včeraj na Bernardinu organiziral poslovno konferenco Obalno-Kraške regije, na slednji pa so župan in podžupani spregovorili tudi o prihodnosti treh obalnih občin in največjih težavah, ki pestijo tukajšnje prebivalstvo. 

Moderator okrogle mize, sicer odgovorni urednik Financ Peter Frankl, je celoten forum postavil v deloma šaljive okvirje, ki pa so razkrili marsikaj zanimivega o naših treh občinah. 

Izolski župan Igor Kolenc je tako povedal, da občina sicer stavi na turizem, a ta ne sme in ne bo predstavljal več kot 45 odstotkov gospodarstva občine, to je cilj trenutnega vodstva, ki si želi v mestu tudi druge panoge. Za ta namen pa so v občini znižali komunalni prispevek in nadomestilo za stavbno zemljišče na območju obrtne in industrijske cone, čeprav sta slednji omejeni in nimata veliko pogojev za širitev.

Piran je zastopala podžupanja Meira Hot, ki je izpostavila predvsem zadnji referendum glede grape Kampolin in blokiranega projekta izgradnje 42 novih stanovanj. "Upam, da ne bo drugih podobnih referendumov, čeprav jih ne izključujem. Dejstvo pa je, da je v primeru Kampolina odločilo osem odstotkov prebivalstva, odločili pa so za celo občino," je pojasnila Hotova. Dotaknili so se tudi garažne hiše in težav parkiranja v Piranu. Po eni strani so Fornače polne, garažna hiša pa bolj ali manj sameva. Glede tega je Hotova dejala, da se ji zdi situacija naspametna, da pa je garažna hiša preveč oddaljena in zato ljudje parkirajo na Fornačah. 

Koprski podžupan Danijel Cep pa je govoril predvsem o težavah velikih gospodarskih subjektov, ki "domujejo" v Kopru. Glede Cimosa je dejal, da verjame, da se bo našla rešitev, sploh glede na dejstvo, da je velik zaposlovalec in da ima velik vplov na širšo okolico, ne zgolj na MOK. Prav tako upa, da bo Intereuropa zaplula v bolj mirne vode, glede Luke pa nima skrbi, saj naj bi bila ta "vlečni konj, ki dobro posluje in ni razloga za skrb." Dejal je tudi, da se približuje datum, ko bo vendarle zaživela obrtna cona Sermin, na vprašanje, kdaj bo odprt predor Markovec, pa je, kot je sam dejal, "težko odgovoriti," zato se je odgovoru tudi izognil in žogico podal Darsu.

Več iz rubrike Mesta:

Portorož prizorišče spopada v biljardu

Parkiranja na Ukmarjevem trgu ne bo več!

Jedrski odpadki še vedno prihajajo v Trst

Deli novico:

narava |  13 .04. 2013 ob  01: 35
-1
StrupeniAdi, h kateremu bogu naj se obrnejo ničhudegasluteči občani? Najbrž bi v takem primeru lahko pomagal samo stari, prekaljeni pesjanski Lucifer. Saj veste, da pesjana samo pesjan lahko ugonobi!
StrupeniAdi |  12 .04. 2013 ob  21: 30
-1
lp
narava-se bojim da imaš prav kajti t.i. predstavnica piranske občine na tej predstavi je skoraj zagotovo bodoča županija občine Piran!
leoni |  12 .04. 2013 ob  08: 32
-4
te kalibre ki so polni samohvale je treba posvarit. GOTOVI STE.
sijajsijajsončece |  11 .04. 2013 ob  23: 55
-2
Če kalibri sami zase pravijo, da se pomikajo v pravo smer, potem pa je res brezupno!
mati narava |  11 .04. 2013 ob  17: 17
Narava, mislim da je treba biti malo realen in nehati s tem brezglavim in sovražnim pljuvanjem..Namesto da rabiš to negativno energijo v sovražne komentarje jo rajši preusmeri v pozitivno reševanje občine, s tem hočem povedati da je treba stopiti skupaj in reševati prave težave naše občine, kar pa definitivno ne rešujemo z referendumi in pljuvanjem. Saj je ogromno ljudi na izgubi po zadnjem referendumu. Drugače pa se mi zdi da se tej "kalibri" pomikajo v pravo smer.
narava |  11 .04. 2013 ob  12: 34
-2
Dokler bodo o zadevah občanov odločali takšni kalibri, kakršen je tudi predstvnica piranske občine, ki je nastopila na "šaljivo" začinjeni poslovni konferenci v organizaciji časnika Finance, bo zagotovo padel še kateri referendum!