KAJ BO Z MIGRANTI, KI JIH NE REGISTRIRAJO VEČ: Brez osnovne oskrbe, v nevarnosti za izgon

Svet

Turške oblasti so prenehale z registracijo "vseh razen peščice" novoprispelih sirskih beguncev. S tem jih je prikrajšala za osnovne oskrbe in jih izpostavila tveganju izgona, je sporočila nevladna organizacija Human Rights Watch (HRW). Ankara je sicer v odgovoru sporočila, da begunce še vedno sprejema.

Organizacija HRW je sporočila, da ukinitev registracije, ki je ključna za novoprispele begunce, "vodi v nezakonite izgone, prisilne vrnitve v Sirijo in odrekanje zdravstvene oskrbe ter izobrazbe", poroča francoska tiskovna agencija AFP. Domnevni ukrep Turčije, ki naj bi ga ta uvedla v devetih provincah na ali v bližini meje s Sirijo in Istanbulu, je označila za "zadnji poskus Turčije pri odrekanju zaščite novim iskalcem azila". Organizacija je še dodala, da je meja s Sirijo zdaj učinkovito "zaprta".

Predstavnik Ankare je v odgovor na obtožbe za AFP povedal, da so v Turčiji "vedno sprejemali Sirce in jih še vedno sprejemajo". Ob tem je zatrdil, da imajo "ljudje v Turčiji dostop do vseh potrebnih storitev". HRW je poleg tega izpostavila, da naj bi od avgusta 2015 znotraj Turčije lahko potovali le registrirani Sirci, ki so pridobili posebno dovolilnico za potovanje.

Gerry Simpson iz HRW je del odgovornosti pripisal tudi EU, ki da je pri najnovejšem poskusu Turčije, s katerim želi ta zaustaviti in odvrniti pribežnike iz Sirije, "zamižala na eno oko". Turčija je sicer pomagala tudi pri vračanju beguncev v severne predele Sirije, ki so jih turška vojska in sirske vladne sile z vojaškimi operacijami ponovno osvobodile islamskih skrajnežev in kurdskih milic.

Predstavnik Ankare je na to dejal, da Turčija "nikoli ne izganja v Sirijo". Dejal je še, da se "nekateri Sirci odločijo vrniti na območja, ki jih je osvobodila Turčija". Turčija je od začetka konflikta v Siriji v državo sprejela okoli 3,5 milijona beguncev, kar je naletelo na številne pohvale s strani mednarodne javnosti. Nadaljevanje njihove prisotnosti v državi sicer sproža čedalje več napetosti.

Deli novico:

IZTOK |  17 .07. 2018 ob  23: 49
Slovenijo zapusti približno 10.000 mladih usposobljenih ljudi , ker pri nas nimajo možnosti za karijerni in ekonomski razvoj , ker dokler vladajo upokojenci , DESUS in SD in njihovi sinovi in nečaki bo pajdaški socijalizem onemogočal , kakršnokoli spremembo na bolje . Tako se ustvarja prostor za nove pribežnike . ŽALOŠTNO
@ boter |  17 .07. 2018 ob  11: 29
cisto prav si napisal, samo manjka ti se ''v evropski uniji''.

Turcija lahko registrira kar ce, ali pac ne registrira kakor so se odlocili.

odlocili so se da ne bodo , ker evropa daje premalo miliard in oni kot prava frma, ce nemores vec zasluzit potem pac znizas stroske.

ce se eden ot teh beguncev, negelde na to registrira v romuniji denimo, potem pa velja ta tvoja teorija...

Turcija je izven unije, tako da evropske drzave si lahko obrisejo pod nosom, ko se odlocijo da bodo to vrnili v turcijo...

ce l'hai te lo tieni!
boter |  17 .07. 2018 ob  11: 00
Predvsem pa so prenehali z registracijo zato, ker imajo nekatere EU države namen vračat begunce v državo, kjer so bili prvič registrirani.