Izteka se rok za izkaz interesa za nakup Telekoma

Danes se izteče rok za oddajo izjav o interesu za morebitni nakup skoraj tričetrtinskega deleža v Telekomu Slovenije. Gre za prvo fazo prodaje največjega slovenskega telekomunikacijskega operaterja, namen izjave pa je omogočiti vrednotenje zainteresiranih strank. Rok za oddajo se izteče ob 19. uri.

Po prejemu in ovrednotenju vsake izjave o interesu bodo prodajalci določili, ali zainteresirana stranka izpolnjuje pogoje za uvrstitev v naslednjo fazo postopka. Zainteresirane stranke, ki izpolnjujejo pogoje za uvrstitev v naslednjo fazo postopka, bodo zaprosili za podpis sporazuma o varovanju zaupnih podatkov ter jim predali nadaljnje informacije o nameravani transakciji in o družbi.

Vabilo za oddajo izjav o interesu je bilo objavljeno 2. aprila v časniku Financial Times in slovenskih Financah. Vabilo je objavila Slovenska odškodninska družba, in sicer v imenu države, Kapitalske družbe, Pozavarovalnice Sava, Zavarovalnice Triglav in v svojem imenu - skupaj prodajajo 4.754.523 rednih imenskih kosovnih delnic, ki predstavljajo 72,75-odstotni delež osnovnega kapitala Telekoma.

Pisma o nameri glede prodaje delnic v okviru transakcije so dodatno podpisali še drugi delničarji, ki imajo skupaj v lasti 185.270 delnic, kar predstavlja 2,83-odstotni delež osnovnega kapitala Telekoma Slovenije. Dodatne delnice skupaj z deležem prodajalcev predstavljajo 75,58-odstotni delež osnovnega kapitala družbe.

Telekom Slovenije, ki je eno največjih slovenskih podjetij, je bil že večkrat naprodaj, država ga je nazadnje poskušala prodati v letih 2007 in 2008. Zdaj je Telekom eno izmed podjetij v prvem privatizacijskem svežnju, za katerega je DZ 21. junija lani dal soglasje k prodaji.

Zanimanje za nakup največjega slovenskega telekomunikacijskega operaterja je veliko. V medijih se med najverjetnejšimi možnimi interesenti že dlje časa omenja nemški Deutsche Telekom, ki naj bi se v boj podal prek družb T-Hrvatski Telekom (T-HT) oziroma Magyar Telekom, ki sta v njegovi lasti.

Telekom Slovenije je v letu 2013 na ravni skupine ustvaril 52,3 milijona evrov čistega dobička, kar je 7,7 milijona evrov oz. 17 odstotkov več kot v predhodnem letu. Poslovne prihodke je skupina medtem zvišala za 3,9 milijona evrov na 799,2 milijona evrov. Neto finančni dolg skupine je konec leta 2013 znašal 341,5 milijona evrov.

Deli novico:

krava |  23 .04. 2014 ob  10: 24
Naš največji informacijski sistem prodajamo. Res smo kolaboraciniosti, oblast pa izdajalska!

Kmet ima njivo. Vsako leto na račun njive prehrani in preživi cela družina v zmernem blagostanju. Kar viška pridelajo prodajo in tako živijo že vrsto let.
Potem pa pride tip iz tujine, vidi njivo in v njej vidi interes. Prepriča kmeta naj njivo proda. Pri tem kmet zasluži v hipu isto vsoto kot je pred tem vsako leto s pridelki. Ves zadovoljen z družino celo leto nič ne dela in uživa.
Naslednje leto pa je prišla kriza in kmet z družino obuboža, saj nima nič za pod zob, denarja pa mu je tudi zmanjkalo....
neumni |  23 .04. 2014 ob  08: 00
gospodarji prodajajo lastnino, ki nosi dobiček!!!!!!! Vse razvite države v Evropi imajo banke in telekomunikacije v državni lasti. Nam pa svetujejo, da je treba vse prodati!!!! Od kod bomo polnili proračun?!!! Najbrž vlada računa, da
bomo navadni smrtniki prodali, kar imamo, da bomo dali državi!!!!!