Izolski rokometaši premagali Sevnico

Izola

Rokometaši Istrabenza Plinov Izole so v včerajšnji tekmi 22. kroga 1. NLB Leasing lige premagali Sevnico s 26:20 (12:9).

Edini slovenski obalni prvoligaš je dosegel šesto zmago v državnem prvenstvu in za dve točki prehitel Sevnico, ki je zdrsnila na 12. mesto v 14-članski ligi.

Gostitelji so porazno odprli tekmo, Sevničani so po pičlih šestih minutah vodili s 5:0. A nato so Primorci vendarle dvignili raven svoje igre, predvsem odločno pa so odigrali v zadnjih desetih minutah prvega polčasa, ko so zaostanek 6:8 spremenili v vodstvo z 12:8.

Izbranci domačega trenerja Boruta Hrena v nadaljevanju niso več tako nihali, vseskozi so bili v rezultatski prednosti, po delnem izidu 5:0 med 50. in 54. minuto pa je bilo docela jasno, da bosta točki ostali na Kraški ulici.

V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Peter Božič z osmimi goli, izkazal pa se je tudi vratar Blaž Vončina, ki je zbral 15 obramb. Goran Brečko je za sevniško zasedbo dosegel štiri gole.

Zasedba iz Sevnice bo v prihodnjem krogu v soboto, 11. aprila, gostila trebanjski Trimo, izolska zasedba pa bo dan kasneje gostovala v Mariboru.

Istriano |  29 .03. 2015 ob  12: 10
V Izoli je vedno vladalo pozitivno vzušje. Samo tako naprej!
izolan |  29 .03. 2015 ob  09: 46
Bravo naši! Lepa tekma, začetek stresen, vendar vse ob pravem času. Le tako naprej! Tudi sosedi iz Kopra so se izkazali, tudi njim čestitke!
izolan |  29 .03. 2015 ob  09: 45
Bravo rokometasi izole in njihovi zvesti navijaci.