IZOLAN V REPASAŽ: Boj za polfinale EP popoldan

Edini slovenski predstavnik na letošnjem veslaškem evropskem prvenstvu v Račicah Rajko Hrvat bo moral v repasaž. Hrvat je danes v tretji predtekmovalni skupini lahkih enojcev osvojil četrto mesto in bo tako napredovanje iskal v popoldanskem repasažu.

Letošnje evropsko prvenstvo v veslanju gosti uveljavljeni češki center za veslanje in kajak na mirnih vodah Račice pri Labi, ki leži 60 km severno od Prage. Prvenstva se udeležuje 532 veslačev z 34 držav, ki nastopajo v 212 čolnih. Med njimi je le eden slovenski, saj na Češkem nastopa le Rajko Hrvat v lahkem enojcu.

Hrvat je danes nastopil v zadnji predtekmovalni skupini lahkih skifistov in od starta do cilja veslal na četrtem mestu, neposredno v polfinale sta vodili le prvi dve mesti. Najhitrejši je bil Belgijec Niels Van Zandweghe pred Francozom Satnyjem Delayrejem. Repasaž Hrvata čaka ob 15.35, v soboto sledijo polfinali in v nedeljo finali.

Hrvat je na preteklih dveh evropskih prvenstvih v Poznanu in Brandenburgu osvojil bronasti medalji.