Izolan Sinanbegovič osvojil srebrno medaljo

Izolan Admir Sinanbegovič je pretekli vikend na evropskem prvenstvu v kickboxingu, ki je potekalo v Mariboru, v disciplini point fighting osvojil srebrno medaljo in tako postal vice prvak stare celine, so sporočili iz kluba KiT Izola.

Pretekli teden so se v dvorani Tabor, v Mariboru, srečali najboljši borci stare celine v kickboxingu, v disciplini point fighting, light contact, kick light in musical forms, ki so se borili za naslove evropskega prvaka. Udeležba je bila popolna, saj se je prvenstva udeležilo kar 35 držav s svojimi reprezentancami, na tatami je stopilo nekaj manj kot 700 tekmovalcev, kar priča o jakosti samega prvenstva.

Pod okriljem slovenske kickboxing zveze je na tekmovanju nastopila tudi 26 članska slovenska izbrana vrsta, v kateri so bili tudi trije izolski tekmovalci, člani kluba KiT iz Izole, in sicer Jaka Hudales, Miljan Palibrk in Admir Sinanbegovič. Vsi trije so zastopali slovensko izbrano vrsto v disciplini point fighting. Že v uvodnih borbah je Miljan Palibrk moral priznati premoč nasprotnikov, in tako osvojil zaključno 5.mesto. Nosilec lanskoletne srebrne medalje iz svetovnega prvenstva Jaka Hudales, pa je žal zaradi ponovne poškodbe, moral svoj prvi nastop, tako rekoč opraviti s polovično močjo ter odpovedati nadaljnje nastope.

Sinanbegovič osvojil odlično 2. mesto

Svoj trenutek pa je izkoristil Admir Sinanbegovič, tekmovalec v kategoriji – 94 kg, ki je suvereno premagal svoje nasprotnike, ki so mu stali na poti do finala. V velikem finalu se je srečal z madžarskim tekmovalcem Jaroszkiewiczem, večkratnim evropskim in svetovnim prvakom. Po izenačenem prvem delu borbe, je izkušenost nasprotnika prišla do izraza, tako, da je na koncu ta tudi slavil, Sinanbegovič pa je osvojil odlično 2. mesto in postal podprvak Evrope. Da uspeh ni slučajen, je pokazal tudi njegov nastop pred odhodom na EP, ko je na mednarodnem odprtem prvenstvu Slovenije osvojil 1. mesto, kot tudi njegov lanskoletni uspeh, ko je na svetovnem prvenstvu, ki je potekalo v Turčiji, klonil šele pred vstopom v polfinalni del tekmovan ja in osvojil 5. mesto.

@primorc |  27 .11. 2014 ob  10: 21
iz katere je bil po hitrem postopku zbrcan...
primorc" |  26 .11. 2014 ob  19: 18