Gorela in Božič prinesla novo zmago izolskim rokometašem

Rokometaši Istrabenz Plinov Izole so v 10. krogu 1. NLB Leasing lige premagali ormoški Jeruzalem s 30:24 (14:15).

Izolska ekipa je po porazu na primorskem derbiju dosegla tretjo zmago v državnem prvenstvu, potem ko je na domačem igrišču premagala zasedbo iz Ormoža.

IP Izola - Jeruzalem 30:24 (14:15).
* Športna dvorana, gledalcev 500, sodnika: Pangerc in Veber (oba Ljubljana).
* Istrabenz Plini Izola: Jurič, Jelovčan, Dolenc 1, Gorela 10, Božič 9 (2), Špegel, Kojić 3 (2), Bubnič, Koštric, Ponikvar, Redžić 1, Fidel 3, Smolnik 1, Ponikvar 2, Slobodnik, Kević.
* Jeruzalem Ormož: Šišmanović 4, Mesarič 2, Kljajić, Žuran, Žmavc 1, Hrupič, Gregorc 2, Belec, Špiljak 3, Čudič 5 (4), Radujković 5, Kirič, Bogadi 2, Rajšp, Ogorelc.
* Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 6 (4), Jeruzalem Ormož 7 (4).
* Izključitve: Istrabenz Plini Izola 12, Jeruzalem Ormož 8 minut.
* Rdeč karton: /.

Prleki so bili v prvem polčasu povsem konkurenčni izbrancem domačega trenerja Sebastjana Podbregarja, ki jih je dober začetek in nekajkratno vodstvo s tremi zadetku očitno uspavalo, predvsem v sami končnici prvega dela, ki so ga končali s primanjkljajem. V drugem polčasu pa so vendarle zaigrali bolj zrelo in odgovorno, predvsem pa so se izognili hudim nihanjem v svoji igri.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Jan Gorela z desetimi in Peter Božič z devetimi goli, v gostujoči pa sta Bojan Čudič in Siniša Radujković dosegla po pet zadetkov.

Izolska ekipa se bo v sredo, 14. novembra, v gosteh pomerila s Celjem Pivovarno Laško, ormoški Jeruzalem pa bo v soboto, 17. novembra, na domačem igrišču gostil koprski Cimos.