GOL V ZADNJI MINUTI: Koprčani osvojili prvo točko

Rokometaši Kopra 2013 in trebanjskega Trima so se v 5. krogu lige NLB razšli z neodločenim izidom 23:23 (14:7).

Koprčani so šele v petem krogu osvojili prvo točko v elitnem domačem ligaškem tekmovanju. Po prvem polčasu je kazalo na njihovo zanesljivo zmago, v končnici tekme pa so bili po izjemnem preobratu Trebanjcev na robu poraza. Z osvojeno točko so se Dolenjci povzpeli na drugo mesto na lestvici.

Po prvi polovici tekme je kazalo na gladko zmago izbrancev domačega trenerja Petra Mičovića, ki so imeli vse niti igre v svojih rokah. Njihova igra je bila poletna in učinkovita, na polčas so odšli s prednostjo sedmih golov (14:7), v začetku drugega pa so po golu Adama Bratkoviča povedli za osem golom (15:7).

Trebanjska ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 10. oktobra, gostila Celje Pivovarno Laško, koprska pa bo dva dni kasneje gostovala na Dolu pri Hrastniku.

Trebanjci navkljub visokemu zaostanku niso obupali, visok zaostanek je bil zavoljo njihove veliko boljše igre iz minute v minuto manjši. V 45. je znašal le tri gole (15:18), devet minut kasneje so po golu Mihe Kotarja tekmo postavili v začetno izhodišče (19:19), v 54. minuti pa povedli z 21:20. V prelomnih trenutkih dvoboja so bili vseskozi v rahli prednosti, poln izkupiček na Obali pa jim je "izmaknil" Rok Marić z golom v zadnji minuti.

V domači ekipi sta bila strelsko najbolj razpoložena Nino Grzentič in Bratkovič, ki sta dosegla po pet golov, najbolj učinkovit igralec dvoboja pa je bil Gal Cirar s sedmimi zadetki.

* Dvorana Bonifika, sodnika: Smolko in Knez (oba Ljubljana).
* Koper 2013: Haseljić, Kocjančič, Postogna, Dolenc, Grzentič 5, Krečič 3, Matijaševič 2, Moljk, Smolnik 3, Sokolič 2, Guček, Zugan, Marić 3, Planinc, Stopar, Bratkovič 5 (4).
* Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Cvetko, Jerlah, Seferović 5, Dobovičnik 5, Mat. Kotar 3, Mi. Kotar 1, Mar. Kotar, Sašek, Redek 1, Bojanić, Grbić, Horžen, Grandovec 1, Cirar 7 (1).
* Sedemmetrovke: Koper 2013 4 (4), Trimo Trebnje 1 (1).
* Izključitve: Koper 2013 6, Trimo Trebnje 2 minuti.

3x3 |  07 .10. 2018 ob  18: 29
Vodsto očitno ne razume, da potrebujemo TRENERJA!!! In ne kar nekaj. S tem so pokazali vso svojo vizijo.
Jan |  07 .10. 2018 ob  17: 50
Adijo pamet .Kaj lahko še slabšega trenerja ustolicite.
Igor |  07 .10. 2018 ob  17: 49
Ropotec pa še večja neumnost .Zdaj je pot v drugo ligo zagotovljena ha ha ha.
Pa |  07 .10. 2018 ob  16: 58
Ga imamo. Rapotca. Novi trener. Pa srečno.
@jurij |  07 .10. 2018 ob  16: 32
tretje lige v rokometu ni. Škofljica, Velika Nedelja in taki juhej
Jurij |  07 .10. 2018 ob  12: 57
Nogometaši se vračajo v velikim slogom rokometaši pa nasprotno umirajo v velikim slogom brez denarja vizije in ponoven brez navijačev.
@vodstvo |  07 .10. 2018 ob  11: 38
bi motalo odstopiti, ker ni sposobno dolgoročnega planiranja. Sa se vzgoji dober igralec, je potrebno veliko dela in odrekanj. Ne samo v klubu, tudi v njihovih življenjih, družinah. A klub na to pozablja, skrbi za lastni interes. Lani Vujo, za katerega vsi vemo , kako je z njim. Letos tip, ki je nedorasel ego . A nima j...c, da bi odstopil in rešil vseh teh muk.
jurij |  07 .10. 2018 ob  11: 10
za razliko od nogometašev ki so v 3.ligi zahod, so rokometaši še vedno v prvi ligi.
Vodstvo je |  07 .10. 2018 ob  10: 47
Krivo za nazadovanje ekipe ki bi letos mogla doseči najboljši rezultat ker je ekipa že šest let skupaj in tudi že zrela po letih spada že med povprečno starejše ekipe v ligi.In to je zadnje leto da so ti igralci skupaj ker po koncu sezone jih bo kar nekaj odšlo.
Xxx |  07 .10. 2018 ob  10: 37
Na primer golmana? Trenerja????
@kanarino |  07 .10. 2018 ob  10: 36
Delno ti dam prav, a slabi treningi, slabo vodenje tekem prinese slabe rezultate in odnose. Klub je z letošnjimi nakupi totalno mimo streljal.
Kanarino |  07 .10. 2018 ob  10: 09