Gladka zmaga za nastop na zaključnem turnirju

V slovenskem "EHF" derbiju so Koprčani brez večjih težav odpravili Maribor Branik. Sredi drugega polčasa so vodili tudi za deset golov.

Cimos Koper - Maribor Branik  34 : 27 (19 : 14)
Dvorana Bonifika, gledalcev 700, sodnika: Cvetko in Kavalar (Celje); delegat RZS: Milovan Tomič
Cimos Koper: Podpečan 1 obramba, Dobelšek 2, Grzentič, Brumen 3, Bombač 7(1), T. Poklar 1, Škof 15 obramb, Krivokapić 11(4), N. Poklar, Vran, Konečnik 1, Rapotec 2, Gavranović 5, Bundalo, Bošković, Osmajić 2
Trener: Fredi Radojkovič
Izključitve: 4 minute; 7-metrovke: 5/5
Maribor Branik: Štefanič, Mirković 2, Tarabochia 2, Svalina, Oštir, Špelić 3, Špende 2, Razgor 6(3), Pučnik, Čudič 2 obrambi, Pešić 9 obramb, Zarabec 5, Šoštarić 1, Sok 1, Šimič 1, Mlakar 4
Trener: Marko Šibila
Izključitve: 4 minute; 7-metrovke: 3/4

"Tekma s humano noto", kot so poimenovali pokalni četrtfinale v Kopru, se je začela s predajo igrač, ki so jih mariborski rokometaši zbrali za koprske otroke iz socialno šibkih družin. Kakih 700 gledalcev je namesto vstopnic prineslo novoletna darila za otroke, ki jim jih starši sicer ne bi mogli kupiti. Napolnili so veliko kartonskih škatel, tako da bodo na koprskem Rdečem križu bodo imeli precej dela z zlaganjem zbranih daril.

Nato se je začela prava tekma, resničen derbi četrtfinala Pokala Slovenije. Spopadla sta se namreč oba slovenska predstavnika v skupinskem delu Pokala EHF. Prepričljivo boljši so tokrat bili rumeno-modri, ki so imeli pobudo od prve minute. Štajerci niso povedli niti enkrat samkrat na tekmi, izenačeno pa je bilo do sredine prvega polčasa. Potem so se Koprčani začeli počasi oddaljevati. Maribor ni našel recepta, kako ustaviti koprske napadalce. Najbolj razpoložena sta bila Krivokapić in Bombač.

Silovito ob koncu prvega polčasa

Štajerci so priključek držali do sredine polčasa, ko so zaostajali za gol (12:11), potem pa so Koprčani z nekaj dobrimi obrambami in hitrimi protinapadi dosegli tri gole zapored in ušli na 15:11. Sledila je minuta odmora Marka Šibile, ki pa ni bistveno spremenila poteka dogodkov na igrišču. Do polčasa so Koprčani prednost povečali še za gol in na odmor odšli s petimi goli zaloge: 19:14.

Drugi polčas je kmalu prinesel odgovor o zmagovalcu. V 36. minuti so Koprčani vodili za 6 golov (22:16), tedaj pa so Mariborčani v eni akciji dobili dve izključitvi: Mirković zaradi prekrška nad Bombačem in Mlakar zaradi ugovarjanja. Cimos je dosegel tri gole v dveh minutah in tekma je bila prakično odločena.

Koprčani so največ vodili za 10 golov, a so se zadovoljili z zmago. Trener Radojkovič je namreč zadnjih 12 minut močno premešal "karte" na igrišču in zaigrali so vsi igralci v rumeno-modrem. "Koprska mladost" je brez težav držala Mariborčane na varni razdalji.

Gledalci so videli veliko lepih potez, predvsem pa veliko lepih golov: Bombač in Krivokapić sta rešetala štajersko mrežo z vseh položajev, ob zaključku obeh polčasov pa se jima je pridužil Gavranović, ki je pridno pobiral odbitke. Na koncu so pozdravili zanesljivo zmago in napoved, da lahko Cimos igra še zelo pomembno vlogo v državnem prvenstvu, Pokalu Slovenije in Pokalu EHF.