21. novembra 2012 smo se skupina mladih novinarjev OŠ dr. Aleša Beblerja Primoža Hrvatini in ekipa portala Regional Obala odpravili na zanimivo rokometno tekmo, v kateri sta se pomerili ekipi domačega RK Cimos iz Kopra in nasprotniki iz RK Krško.

Po končani tekmi smo čestitali zmagovalcem ter jih prosili za krajšo izjavo. Povabilu sta se odzvala dva igralca rokometnega kluba Cimos Koper, in sicer Hrastnik in Bombač, ki sta priznala, da je rokomet grob šport, žoga pa okrogla, zato nikoli ne popustijo in se borijo kot levi do zadnje sekunde tekme.

Sredin večer je bil miren, tudi na tribunah v dvorani Bonifika ni bilo pretirane gneče, le peščica gledalcev in zvesti navijači, ki spremljajo svoje rokometaše povsod.

Pred tekmo je sledila minuta molka za preminulega sodelavca v klubu, Grozdana Škorjo, nato pa so ekipe "pljunile" v roke in začela se je zanimiva tekma. Začetek je bil zelo hiter in energičen, ekipa Krškega je začela z borbeno igro, a so jim Koprčani zvesto sledili in pridno zabijali gole.

Že ob koncu prvega polčasa je kazalo, da so favoriti Koprčani, ki so vodili za 5 golov (17:12).

V drugem polčasu so domači rokometaši začeli še bolj borbeno, ekipi Krškega pa so iz minute v minuto pojenjale moči. Domači so si priigrali visoko razliko, ki je kljub želji in borbenosti ni bilo mogoče več bistveno spremeniti. In končni izkupiček: prepričljiva zmaga RK Cimos Koper (36:18).

ata smrk |  25 .01. 2013 ob  14: 31