Fenomenalni Cimos kljub težavam preko najvišje ovire

Koprski rokometaši so kljub vsem tegobam, ki se dogajajo okoli kluba, na današnji tekmi proti Gorenju zbrali dovolj moči in s 33 proti 27 premagali aktualne državne prvake. Nepričakovana zmaga je dvignila dvorano na noge.

Koprska publika je danes lahko občudovala tisto čudovito ekipo Cimosa, ki je v preteklih dveh sezona mlela vse pred seboj. Zanimivo, to se je zgodilo ravno v času, ko usoda kluba visi na nitki, ker se ne ve, kaj bo z glavnim sponzorjem – Cimosom.

Cimos - Gorenje  33:27 (17:13).
* Dvorana Bonifika, gledalcev 600, sodnika: Žibret in Masleša (oba Trbovlje).
* Cimos Koper: Vran, Darovec, Dobelšek 2, Brumen 7 (6), Bombač 8, N. Poklar 2, Hrastnik, Konečnik 1, Rapotec 2, Manojlović, Gavranović 5, Bundalo, Bošković, Bratkovič 2, Osmajić 4.
* Gorenje Velenje: Gajić, Taletovič, Melić 4, Medved 2, Bezjak 2, Pucelj 1, Dolenec 7 (2), Cingesar, Cehte 1, Miklavčič 3, Gaber 2, Golčar 1, Dobelšek, Gams 2, Dujmović 2.
* Sedemmetrovke: Cimos Koper 7 (6), Gorenje Velenje 2 (2).
* Izključitve: Cimos Koper 2, Gorenje Velenje 10 minut.
* Rdeč karton: /.

Že na začetku so domači pokazali več žara v igri in ves prvi polčas imeli pobudo v svojih rokah, na odmor so tako odšli s štirimi goli prednosti. V začetku drugega polčasa so Velenjčani ekspresno remizirali in celo povedli za gol, Koprčanom pa to ni zbilo morale in so v treh minutah vrnili serijo 5:0 in se znova povzpeli na štiri gole prednosti. Te prednosti pa niso več spustili iz rok, ampak so do konca tekme le še stopnjevali svojo igro, s tem pa tudi prednost. Danes je bil Cimos enostavno boljši od Gorenja. Po sireni, ki je odpiskala konec tekme, pa je nekako vsem kakor odleglo.

Prva violina koprskega napada Dean Bobač je po tekmi povedal: "Iz vseh negativnih stvari, ki se dogajajo okrog nas, smo potegnili energijo in voljo za zmago. Najbrž nihče ni verjel vanjo, razen nas. Prav je, da gremo svojo pot in se ne obremenjujemo s tem, kaj je in kaj bo. Nas je 20 in mi se moramo boriti naprej." Podobnega mnenja je bil tudi trener Fredi Radojkovič: "Fantje so pokazali karakter, ki ga premorejo le redki v tako težkih trenutkih. Zmenili smo se, da bomo pozabili vse slabo in to nam je tudi uspelo. Čestitam fantom za borbo in upam, da bomo zdržali do konca."

Več iz rubrike Šport:

Borisu Deniču podaljšali selektorski mandat do leta 2016

Fifa zaskrbljena glede zamud v Braziliji

Aljaž Pegan se poslavlja

rokometaš |  12 .04. 2013 ob  12: 46
-2
Močno dvomim, da bodo v nedeljo ponovili zmago. Cimos ni bil toliko boljši koliko je bilo Gorenje slabo v igri
fredi |  11 .04. 2013 ob  15: 51
-1
Super! Ekipa s 6-imi tujci in 15-imi državnimi reprezentanti bo tretja v Sloveniji! ;)
AlesK |  11 .04. 2013 ob  13: 23
Gledalcev je bilo toliko, kot na 4 nogometnih tekmah Kopra skupaj.
Zahodnjak |  11 .04. 2013 ob  12: 33
Ej David, te bomo vzeli za maskoto. Drugače nas je bilo 1500 na uko. Zanimiva tekma in vsa čast fantom za prikazano. Rumeno modro srce še bije.
David |  11 .04. 2013 ob  10: 49
Gledalcov je bilo 600 12ti klovni nekaj šalekov je to to ma vse eno sramota da se ni zbralo več ljudi konec koncev se jih zbere še manj če ni veleje ali cele nasprotnik
stevilo |  11 .04. 2013 ob  10: 44