Dragić priigral Phoenixu zmago

Slovenski košarkarski reprezentant Goran Dragić je z moštvom Phoenix Suns v severnoameriški ligi NBA premagal svoj nekdanji klub Houston Rockets. V domačem US Airways Centru so sonca slavila s 107:105, mož odločitve pa je bil Dragić, ki je prispeval 18 točk, od tega 13 v zadnji četrtini.

Dragić je na igrišču preživel 29 minut. V statistiko je dodal še tri skoke, dve ukradeni žogi in podajo. Pri soncih je bil strelsko najbolj razpoložen Jared Dudley z 22 točkami in sedmimi podajami.

Na drugi strani je pri raketah izstopal James Harden, ki se je ustavil pri 38 točkah in osmih podajah.

"Dobro so pazili name. Nisem mogel najti odprtega soigralca. Tudi če sem ga, so zapirali prostor in ovirali mete. Vem, da imam le eno podajo, toda to je bila ena najboljših podaj. Kendall je zadel nor met," je po tekmi razložil Dragić, ki v zadnjih tekmah igra eno od glavnih vlog v ekipi. Na prejšnji tekmi proti Sacramentu je bil prav tako med boljšimi posamezniki, v 36 minutah je dosegel 17 točk in 16 podaj.

Rakete je v igri držal Harden. A ob redkih razigranih soigralcih mu ni uspelo svojega moštva popeljati do zmage, ki bi jim v boju za končnico prišla še kako prav. "Ne smemo gledati Phoenixa in njihove postave. Moramo iti na igrišče in tekmovati, igrati trdo vsako tekmo. V takšnih časih potrebujemo zmago. Pustili smo, da smo ostali še brez ene," je bil razočaran Harden.

New York Knicks je v domači dvorani s 113:84 premagal Utah Jazz, Washington je ugnal Charlotte s 104:87, Golden State je klonil proti Milwaukeeju s 93:103, Denver je s 111:88 slavil proti Minnesoti, Memphis je bil s 96:85 boljši od New Orleansa, Brooklyn pa je v gosteh premagal Atlanto s 93:80.