Damjan tretji v Engelbergu

Nemški smučarski skakalec Richard Freitag (277,7) je zmagovalec tekme svetovnega pokala v Engelbergu. Drugo mesto je osvojil Čeh Roman Koudelka (277,1), tretje mesto pa sta si razdelila Slovenec Jernej Damjan in vodilni po prvi seriji Avstrijec Michael Hayböck (276,2). Peter Prevc je z drugega mesta padel na peto mesto (274,8).

Nejc Dežman je osvojil 13. mesto (255,7), Robert Kranjec 16. (248,7), Matjaž Pungertar pa 29. (226,4). Jurij Tepeš je bil prekratek za drugo serijo.

Finalna serija je danes postregla s pravo dramo, sploh pri vrhu, posebno zato, ker so bile razlike v točkah med tekmovalci po prvi seriji majhne. Damjan, ki je bil po prvi seriji peti, je v drugo opravil z odliko in s skokom 135 metrov prevzel vodstvo. Nato pa se je favoritom za zmago začelo lomiti. Tudi Prevc je v drugo skočil slabše in se na koncu moral zadovoljiti s petim mestom.