ČETRTA ZAPOREDNA KOLAJNA: Trstenjakova bronasta na svetovnem prvenstvu

Olimpijska prvakinja Tina Trstenjak je na svetovnem prvenstvu v Bakuju osvojila 13. kolajno za slovenski judo in že svojo četrto zaporedno na tovrstnih tekmovanjih. V kategoriji do 63 kg je v boju za bron s končnim prijemom premagala Kubanko Maylin del Toro Carvalhos.

Slovenska odprava se je v nadaljevanju niza nabiranja kolajn tudi tokrat zanašala na svojo prvo šampionko Tino Trstenjak in njenega stratega Marjana Fabjana, ki skrbita za vroče slovenske uspehe.

Stisnila jo je v končni prijem

Tekmica za kolajno, ki je dopoldan izločila že Andrejo Leški, je bila še kako nevarna tudi za Trstenjakovo. Edini medsebojni dvoboj letos 24. februarja v Düsseldorfu je takrat dobila aktualna panameriška prvakinja s Karibov. Tokrat se je dvoboj sicer razvijal drugače in 1:45 minute pred koncem je bila Kubanka prisiljena, da se odpre, saj je prejela že drugi opomin in grozila ji je diskvalifikacija. V zadnji minuti je drugačen način borbe kaznovala 24-letna Slovenka, v parterju stisnila tekmico v končni prijem in ga držala potrebnih 20 sekund.

"Vedela sem, da je fizično močna, poznam jo tudi s priprav in s trenerjem sva pripravila posebno taktiko, saj sem vedela, da je fizično izredno pripravljena. Skušala sem uničiti njen slog borbe in na srečo se je izšlo," je o boju za bron razkrila slovenska šampionka.

Justino |  23 .09. 2018 ob  19: 11