Celjani pretrd oreh za Izolane

Rokometaši Istrabenz Plinov Izole so v 22. krogu 1. NLB Leasing lige izgubili proti Celju Pivovarni Laško z 21:26 (13:16).

Celjani so se v zadnjem krogu rednega dela državnega prvenstva pomerili z rokometaši Izole, ki so jih v 11. krogu visoko premagali v Zlatorogu, nato pa še nekaj dni kasneje v četrtfinalu pokala, tekmovanju, ki so ga Celjani prejšnji konec tedna tudi osvojili. Tudi tokrat so zmagali in bodo ligo od 1. do 6. mesta začeli z drugega mesta, prvo tekmo pa bodo v sredo igrali proti Mariboru. Na drugi strani bodo Izolani igrali za uvrstitev od 7. do 12. mesta.

IP Izola - Celje Pivovarna Laško 21:26 (13:16)
* Dvorana Kraška, gledalcev 200, sodnika: Brecelj in Deržek (oba Ajdovščina).
* Istrabenz Plini Izola: Ponikvar, Kevič, Jurič 1, Jelovčan, Dolenc, Gorela, Božič 8, Špegel, Kojić 2, Bubnič, Čosić 6, Redžić 1, Fidel 1, Smolnik, Ponikvar 2, Slobodnik.
* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Verdinek, Mlakar 2, Marguč 1, Janc, Razgor 2, Toskič 3, Ranevski, Skube 5, Poteko 1, Čavor, Zelenović 3, Žabič, Mačkovšek 4, Žvižej 6 (6).
* Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 3 (0), Celje Pivovarna Laško 6 (6).
* Izključitve: Istrabenz Plini Izola 12; Celje Pivovarna Laško 14 minut.
* Rdeča kartona: Smolnik (52.), Toskić (57.).

Izolani so tekmo dobro začeli in povedli z 2:0, 4:2 in 6:4. Celjani so do prvega vodstva prišli v 14. minuti, ko so izkoristili igro z igralcem več. Zadnje izenačenje na tekmi je bilo v 25. minuti (12:12). Nato so Celjani naredili delni izid 4:0 in povedli s 16:12.

Drugi polčas so Celjani začeli z zadetkom Luke Žvižeja s sedmih metrov in znova povedli za štiri, nato pa so, namesto da bi prednost počasi višali, z dvema zaporednima izključitvama dovolili domačim, da se približajo le na dva zadetka zaostanka (15:17). Sledil je kup izključitev na obeh straneh, prednost gostov pa se je gibala med dvema in štiri goli. Peter Božič pa je v 53. minuti znižal tudi zgolj na zadetek zaostanka. V sami končnici pa so bili Celjani vendarle bolj zbrani in se veselili prigaranih dveh točk.