BORBA ZA PREDZADNJE MESTO: Ankarančani z remijem iz Kranja

Nogometaši kranjskega Triglava in Ankarana Hrvatinov so se v 28. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z 2:2 (1:0).

Kranjčani, ki so pogrešali številne nogometaše, samo zaradi kazni so manjkali Momir Bojić, Alen Krcić, Dino Suljević in David Zec, so si v dvoboju z Ankarančani želeli zmage, ki bi jih spet potisnila pred tekmece na predzadnje mesto lestvice. Približno dve tretjini tekme jim je tudi dobro kazalo, saj so bolje igrali in imeli vodstvo v svojih rokah.

Toda dve izključitvi domačih nogometašev so gosti unovčili in prišli do vodstva. Kazalo je, da bo Ankaran dobil eno pomembnih bitk v boju za izognitev zadnjemu mestu, saj bi imel v primeru zmage že pet točk prednosti pred Triglavom. A je ta vendarle prišel vsaj do izenačujočega gola in upanja, ki jim ga dajeta "le" dve točki zaostanka za devetim mestom.

V prvem polčasu je bil Triglav boljši tekmec in ga tudi zasluženo dobil. Edini zadetek so Gorenjci dosegli v 28. minuti, ko je malce z leve strani z dobrih desetih metrov sprožil Matej Poplatnik in z nizkim strelom premagal Primoža Bužana. To je bil njegov 13. gol v sezoni, s katerim se je utrdil na prvem mestu lestvice strelcev.

Sicer pa so za razliko od gostov imeli domači še nekaj priložnosti. Že v deveti minuti je Dejan Robnik sprožil od daleč, a bil le malce premalo natančen, podobno je bilo tudi ob strelu Davida Tijaniča v 28. minuti, v 43. minuti pa je Rok Elsner iz bližine zadel prečko, še v isti akciji je do strel prišel še Ožbej Kuhar, čigar strel je Bužan izvrstno ustavil.

Po dokaj mirnem uvodu drugega dela pa so v 57. minuti gostitelji na igrišču ostali le z deseterico. Gašper Udovič je ob poskusu izbijanja žoge nogo dvignil precej visoko in v obraz zadel Johana Nkamo, za kar so mu sodniki pokazali rdeči karton.

Gosti so hitro izkoristili številčno premoč, ko je Felipe Santos v 62. minuti podal z desne strani pred gol, kjer je bil od Roka Elsnerja hitrejši Vedran Gerc in iz bližine zadel za 1:1. V 69. minuti je na drugi strani do strela v kazenskem prostoru prišel Poplatnik, a že malce v padcu žogo poslal mimo gola.

Malce zatem je Santos streljal z desne, toda Elvis Džafić ni imel veliko dela. Nova težava za Kranjčane je bil drugi rumeni in s tem rdeči karton Vlada Šmita v 73. minuti, minuto zatem pa so Primorci povedli. Erik Gliha je podal s prostega strela z desne strani, Tim Vodeb pa je z glavo zadel za vodstvo gostov.

V 29. krogu v soboto bodo Ankarančani gostili Velenjčane.

Kljub dvema igralcema manj pa so domači v 79. minuti izid poravnali, ko je po podaji oziroma strelu Igorja Bukare z desne strani pred vrati žogo v mrežo preusmeril Nejc Pušnik. To pa je bil tudi končni izid tekme.

bravo Ankaran |  24 .04. 2018 ob  11: 32
cestitke vodsvu Ankaranskega kluba...kaj vi lahko počnete z vodstvom NZS to svet ni videl....tipi z NZS se tresejo čim pride glavni ankaranskega kluba na Brdo,ker se bojijo da bodo iztopili iz lige in mu takoj vse zahteve izpolnijo....eko sedaj imajo domače tekme v Gorici v Novi gorici da ne bo pomote,ma tudi v stari Gorici bi jim dovolili igrati...
VLADOIU |  23 .04. 2018 ob  09: 44
TEBE PA ČAKA LE KAVČ IN TEKMA S KOKICAMI KER ZA NA IGRIŠČE NISI NIKOLI BIL IN TO TE TEPE A AAAAAAA
Bravo |  23 .04. 2018 ob  07: 52
Ankaran je res na nivoju vsega , ampak nzs mu se vedno stoji ob strani in mu dopusca vse. Klubi kje ste da se strinjate s tem kar dela nzs.
Vladoiu |  23 .04. 2018 ob  07: 38
Kako lahko dobiš gol z dvema igralcema manj? Vsa čast trenerju! Real ga čaka!