BEDENE V UMAGU OBSTAL V DRUGEM KROGU: Zapravil je lepo vodstvo

Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je tako kot lani obstal v drugem krogu teniškega turnirja v Umagu z nagradnim skladom 561.345 evrov. Uvrstitev v četrtfinale mu je preprečili Argentinec Guido Pella, ki je po dobrih dveh urah in pol zmagal s 5:7, 6:4 in 6:4.

Ljubljančanu, 81. igralcu sveta je proti devet mest višje uvrščenemu igralcu na lestvici ATP dolgo časa dobro kazalo. V prvem nizu je držal svoj servis do izida 6:5, nato pa z "breakom" niz dobil. Z dobrimi začetnimi udarci je odlično začel tudi drugi niz, tekmecu dvakrat vzel servis in povedel s 4:1, nato pa izgubil pet zaporednih iger in dvoboj se je odločal v tretjem nizu.

V njem je Argentinec dobil prvo igro, po šestih izgubljenih igrah je Bedene izenačil, potem pa je Južnoameričan prišel do vodstva s 4:2, Slovenec je še enkrat poravnal izid, a zadnji igri sta pripadli Pelli, ki se je tako uvrstil v četrtfinale.

pinko.palinko |  19 .07. 2018 ob  13: 30
aja, pa kolikor se spoznam na tenis, tam glasno navijanje ni zaželjeno. torej je Argentinec na koncu ostal brez zasluženega aplavza, ali kako so domačini izkazali svoje navdušenje nad našim predstavnikom?
pinko.palinko |  19 .07. 2018 ob  13: 28
glede na to, kako so naši mediji ves čas SP poudarjali navijanje naših za njihovo reprezentanco, bi seveda pričakoval tudi kontra novice. Na tenis pa me nikoli več ne spraviš. Bolj dolgočasno zadevo težko najdeš. In če nisem bil tam in mediji nič ne pišejo o temu, potem lahko jaz kaj napišem na to temo, se ti ne zdi?
Športnik |  19 .07. 2018 ob  13: 02
Na tribunah so bili v glavnem Slovenci in so našega igralca lepo vzpodbujali. Pa tudi domačini so bili na naši strani. Pač moraš bit tam in gledat tekmo ne pa kar neki pisat.
pinko.palinko |  19 .07. 2018 ob  12: 27
kako pa je bilo v tem primeru z navijanjem domačih gledalcev? Glede na to, da to v članku ni omenjeno, si predstavaljam ovacije za Argentinca po koncu tekme.