ANKARANČNI DO VELIKE TOČKE: Ljubljančanom hudo spodrsnilo

Nogometaši ljubljanske Olimpije in Ankarana Hrvatinov so se v 33. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 0:0.

Ljubljančani so si pred derbijem z Mariborom, ki bo v soboto v Ljudskem vrtu, privoščili nov hud spodrsljaj v boju za prvaka. Čeprav so proti Ankarančanom, ki so na začelju lestvice, povsem prevladovali, pa je znova zatajila realizacija. Sprožili so 26 strelov, a niti eden ni bil dovolj dober, da bi spremenil izid ob zelo razpoloženemu vratarju gostov Primožu Bužanu. Izbranci Igorja Bišćana tako pred derbijem za točko zaostajajo za Mariborom, do konca pa jih nato čakata še domači obračun s Krškim in gostujoči z Domžalami.

Ljubljančani so bili v prvem polčasu pričakovano precej boljši tekmec, prišli do kar precej zaključnih strelov (Ricardo Alves, Issah Abass, Branko Ilić ...), a pri teh bili precej nespretni oziroma nenatančni, enega bolj nevarnih je v 36. minuti sprožil Abass Issah, a tudi on zgrešil cilj. Tudi v 44. minuti so imeli priložnost ob razredčeni obrambi gostov, a je Issah s slabo zadnjo podajo preprečil obetaven napad Ljubljančanov.

V uvodu drugega polčasa se je nadaljevala podobna slika, domačini so pritiskali, nekajkrat poskusili s streli, a so bili vsi preslabi, tudi tisti Filipa Uremovića v 65. minuti, ko je po kotu z glavo le za malo zgrešil cilj. Zato pa je le nekaj trenutkov pozneje na drugi strani zagrozil Ankaran oziroma Vedran Gerc, ki je s strelom po tleh z dobrih desetih metrov zadel vratnico ljubljanskega gola.

V 79. minuti bi Ljubljančani bržčas lahko zahtevali enajstmetrovko, ko je v kazenskem prostoru padel Stefan Savić, v 84. minuti pa se je izkazal Primož Bužan po strelu Leona Benka s 15 metrov. Štiri minute pozneje je Dario Čanađija z desne strani žogo poslal v naročje Bužana. Že v 90. minuti pa so domači dobili najstrožjo kazen, potem ko je Dragoslav Perić ocenil prerivanje Uremovića in Timoteja Mateja za prekršek gosta.

Ljubljančani bodo v 34. krogu v soboto gostovali v Mariboru, Ankarančani pa bodo dan pozneje gostili Celje.

Z bele točke je streljal Alves, izkazal pa se je Bužan, tako kot le malce zatem, ko je najprej obranil strel iz bližine, odbito žogo pa je nato Uremović poslal čez gol. V tretji minuti sodniškega dodatka je z glavo iz bližine zgrešil še Rok Kronavater, za njim pa znova še Benko, tako da je ostalo zgolj pri točki domačih.

Tifozi KP |  15 .05. 2018 ob  11: 00
Saj pred leti so plavali, sicer ne do Ljubljane, ampak v mandraču, pred htl Koper. Tifozi bomo vedno obstajali, če nis(m)o aktivni na Bonifiki, še ne pomeni, da nas ni oz., da se ne bi družili med sabo. Aktivni na Bonifiki pa nismo od 2015, torej slaba 3 leta...
Zbor GD ni bil na plaži, ampak na Titovem trgu, za finale pokala... Tako, kot so imele zbor Viole, pa Terror Boysi. Ali pa mi v Celju recimo...
@Tifozi Koper |  14 .05. 2018 ob  13: 00
Ne bluzi Tifozi ne obstajajo že več kot 15 let zato se je tudi zgodil zbor na plaži žabarov eeeee da bi bili Tifozi bi vsi plavali do Ljubljane a ne da so se kurčili po promenadi
Tifozi KP |  14 .05. 2018 ob  12: 12
GD Kopar
Ne bluzi. Zakaj pa misliš, da je na šalih, majicah in kapah Tifozov napisan slogan "Rajši mona, kot žabar"?
Kot je že moj predhodnik zapisal. Vsekakor simpatiziramo za Maribor, in ne za Olimpijo.
@GD Kopar |  14 .05. 2018 ob  12: 11
-3
Samo en Tifoz je med GD-ji, ostali smo po večini za MB ali pa nevtralni.
GD Kopar |  14 .05. 2018 ob  11: 01
Celi Kopar žaluje točko Ankarana v žabariji
saj ni čudno ko smo žabarom organizirali zbor na naši centralni plaži ob Luki
ko je bilo finale pokala lani bivši Tifozi pa so glavni na tribuni ko igrajo zmajčeki
Mb Obala  |  14 .05. 2018 ob  10: 00
.... hej hej zabari, zakaj ste vsrani vsi....
Dobrodosli dragi gosti.... v pekel LJUDSKEGA VRTA.....
MI SMO MARiBOR
RAJE MONA KOT ŽABAR |  14 .05. 2018 ob  09: 25
Niti skorumpirana sodniška organizacija ni mogla pomagat žabarom
BRAVO ANKARAN ZA VELIKO BORBENOST PROTI SODNIKOM IN ŽABICAM DA STE IZTRŽILI ZLATO TOČKO V BOJU ZA OBSTANEK V 1. LIGI
istra |  14 .05. 2018 ob  08: 08