ANKARAN S ČETICO NOVINCEV: Za zmago se ni izšlo

Ankaran

Nogometaši Krškega in Ankarana Hrvatinov so se v 5. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z nedoločenim izidom 2:2 (2:1).

Krško in Ankaran sta odigrala prvo prvoligaško tekmo, ki se je končala z delitvijo točk. Z novo osvojeno točko so nogometaši iz Posavja še naprej največje presenečenje dosedanjega dela Prve lige Telekom Slovenije. Na petih tekmah so namreč zbrali osem točk in so četrti, pred njimi so le Olimpija, Maribor in Domžale, ki pa so zbrali enako število točk kot varovanci Stipeta Balajića.

Ankarančani bodo morali še počakati na zgodovinsko prvo zmago med prvoligaši, ki pa so jo včeraj lovili s četverico novincev, grškim vratarjem Panagiotisem Papadopoulosom, francoskim napadalcem Bradleyjem Meledjejem ter hrvaškima branilcema Dinom Škvorcem in Tinom Karamatićem.

Domača ekipa je že v osmi minuti prišla do prednosti. Najboljši strelec Prve lige Telekom Slovenije Milijan Škrbić je priigral enajstmetrovko, si nato sam nastavil žogo na belo točko in zanesljivo zadel šestič na peti tekmi.

V 26. minuti je eno redkih priložnosti gostujoče ekipe v prvem polčasu izkoristil Rok Kidrič, ki je prišel do strela z roba kazenskega prostora in žogo spravil za hrbet Marka Zalokarja.

Veselje Ankarana ni trajalo dolgo, že tri minute kasneje so bili Primorci spet v zaostanku. Krčani so ob kotu stisnili gostujočo obrambo v kazenski prostor, Tonči Mujan, ki ga je izvedel, pa je prišel do odbite žoge in s kakšnih 20 metrov z desne strani premagal Papadopoulosa. V zaključku prvega polčasa je Krško prišlo še do dveh strelov, ki pa nista bila posebej nevarna za Papadopoulosa.

V drugem polčasu so izbranci gostujočega trenerja Vlada Badžima več tvegali in napadali, v 64. minuti pa drugič na tekmi izenačili. Gosti so imeli prosti strel, Luka Badžim ga je izvedel, prvi poskus Primorcev je Zalokar odbil, toda žoga je prišla do rezervista Mihovila Klapana, ki je z roba kazenskega prostora zadel gol.

V 73. minuti je Nikola Mandić zatresel mrežo za Krško, toda sodniki so gol zaradi prepovedanega položaja razveljavili. Nevaren je bil tudi Klemen Šturm v 79. minuti, ko se je odločil za udarec na gol s prostega strela z leve strani, žogo pa je poslal čez gol. V 90. minuti je imelo Krško še zadnjo lepo priložnost. Mujan je bil nevaren s prostega strela, grški vratar se je izkazal z obrambo.

Koper |  19 .08. 2017 ob  11: 06
Forca Koper - Ankarancani vrnite denar
KOZICA |  18 .08. 2017 ob  12: 31
vpondeljek bo smeha
ankarančan |  16 .08. 2017 ob  11: 43
Samo še Badžim in Gliha sta ostala v ekipi...Pahorja takoj ven ,da da kapetanski trak Badžimu....no tako sedaj smo pa dosegli svoje...novi igralci na vseh mestih,razen na poziciji Badžima in Glihe...forca Ankaran
Ankaran |  15 .08. 2017 ob  18: 57
Bravo res ste prekosili Zupana v spletkah
@koper |  15 .08. 2017 ob  18: 56
-1
Ma kaj tebi ne stima v Kopru je res vse ok. Golazni so odsle in to je to no se dva sta ostala ma upam da bo kmalu.
mislil |  15 .08. 2017 ob  13: 31
ma hodte nekam. sem mislil, da je ta korotan kje z anglije, da igramo ligo prvakov kot vsi v sredo. pa so mi rekli, da je to šempjo liga...
Vladoiu |  15 .08. 2017 ob  08: 54
Kaj je zdaj? Kje je postava Kopra? Tekma se bliža....Baje je že 4200 kart prodanih. Korošcem se že tresejo hlače...
Kilometri |  15 .08. 2017 ob  08: 19
Če bi ankaran igral kje na obali bi mogoče hitu eno uko.ma na koroško hodit gledat vi voje!v piranu je primeren stadion z belavišto na TS.tko in tko ga ne rabijo v piranu ni več športa na nivoju!
@serif |  15 .08. 2017 ob  08: 07
Ne bluzi, liga je top, skoda edino da ni Kp v ligi, ma ne bi spet o tem, kako so nam unicli klub. Pa Mura naj se vrne.
@Suko |  15 .08. 2017 ob  05: 13
Koper bo itak spet v prvi ligi, Ankaran pa nikdar več. Zapomni si to. To je edina realnost.
@serif |  14 .08. 2017 ob  22: 51