ANKARAN OSTAJA NA ZADNJEM MESTU: Od Maribora prejeli tri gole

Nogometaši Ankarana Hrvatinov so v 22. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Mariboru z 0:3 (0:0).

Mariborčani so po remijih z Aluminijem in Rudarjem v Dravogradu pričakovano prišli do treh točk. Izbranci Darka Milaniča so bili boljši tekmec večji del tekme, tekmo pa v svoj prid odločili v drugem polčasu. Maribor je tako prišel do svoje 14. zmage in še naprej za točko zaostaja za vodilno Olimpijo. Ankaran ostaja na zadnjem mestu.

Mariborčani so bili v prvem polčasu boljši tekmec, a dolgo niso prišli do prave priložnosti. Šele v zadnjem delu so resneje ogrozili Primoža Bužana. Ta je v 35. minuti obranil strel Aleksa Pihlerja od daleč, malo zatem je Jasmin Mešanović z glavo žogo poslal čez gol, v 44. minuti pa je Dino Hotić izvedel prosti strel z dobrih 20 metrov, znova je bil na mestu Bužan.

Ankarančani opozorili nase v 48. minuti

Tik pred koncem polčasa so imeli Štajerci izjemno priložnost za vodstvo. Martin Milec je z desne strani podal v kazenski prostor, Erik Gliha je igral z roko, na kar je sledila najstrožja kazen. To je izvedel Luka Zahović, a je Bužan odlično posredoval ob strelu v njegov desno spodnji kot.

Ankarančani, ki so bili v prvem polčasu praktično brez priložnosti, so nase opozorili v 48. minuti, ko je do strela z roba kazenskega prostora prišel Felipe Santos, Jasmin Handanović pa je dobro posredoval. Takoj zatem je na drugi strani močan Milčev strel znova ustavil Bužan. V 54. minuti je znova streljal Milec, takrat pa z roba kazenskega prostora malce previsoko.

Naslednje gostovanje Ankarana bo v Krškem

V 58. minuti pa so državni prvaki vendarle povedli, ko je Dare Vršič streljal po tleh z 18, 19 metrov in ugnal Bužana. V 59. minuti je na drugi strani nov dvoboj Handanovića in Santosa dobil mariborski vratar. V 63. minuti pa so Mariborčani podvojili prednost, po kotu in gneči pred vrati Ankarana je do žoge prišel Zahović in s šestih metrov dosegel prvi gol v sezoni.

V 74. minuti je po podaji Damjana Boharja z 19 metrov zadel še Mešanović, za katerega je bil to osmi zadetek v sezoni. Nekaj trenutkov pozneje je Bužan ustavil nov Zahovićev poskus, tako da je ostalo pri 3:0.

Ankarančani bodo v 23. krogu v torek gostovali v Krškem, Mariborčani pa bodo gostili Domžale.

kopar |  13 .03. 2018 ob  10: 08